Afşinli Öğrenciler 3 Ülkenin katılımıyla “Yeşil Gezegen” Projesinde yer aldı. | Afşin Haber
SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Yılmazlar petrolde Yıkama Odaları hizmete açıldı.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Türkçayırı İlkokulu Öğrencileri Golf ile ilk kez tanıştı.

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SPOR, YAŞAM

Afşinli Öğrencilerin büyük başarısı!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Fener Alayı.

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşinli Öğrenciler 3 Ülkenin katılımıyla “Yeşil Gezegen” Projesinde yer aldı.

Bu haber 05 Mayıs 2022 - 15:30 'de eklendi.

Afşin Aşık Mahzun-i Şerif Ortaokulu öğrencileri İngilizce Öğretmenleri Melek Tongut nezaretinde 3 Ülkenin katılımıyla gerçekleşen Yeşil Gezegen (Green Planet) projesinde yer aldılar.

Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu İngilizce öğretmeni Melek Tongut, 2021-2022 yılında  öğrencileriyle birlikte  farklı eTwinning projelerinde  yer aldı.

Afşin Haber’in projeye ilişkin sorularını yanıtlayan Melek Tongut, Romanya , Ürdün ve Türkiye ‘den ortak okulların olduğu, Avrupa birliği destekli Green Planet (Yeşil Gezegen)  projesiyle öğrencilerde doğayı ve gezegenimizi koruma konusunda farkındalık oluşturmayı,öğrencilerin Web 2.0 araçlarını tanıyarak dijital yeterliliklerini geliştirmelerini,İngilizce dil becerilerini artırmayı,görev ve sorumluluk duygusunu geliştirmeyi,okula ve derslere ilgi ve motivasyonlarını artırmayı ,işbirlikçi çalışmalarla desteklenmiş etkinliklerde öz saygı ve öz güven kazanmalarının hedeflendiğini belirtti.

Green Planet (YEŞİL GEZEGEN)  ile çevreye duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Melek Tongut, çalışmalarında belirli gün ve haftaları da göz önünde bulundurdukları için Dünya Su Günü ve Orman haftasını yaratıcı etkinliklerle  kutlayarak öğrencilerde çevreye ve gezegenimize sahip çıkma bilinci oluşturmaya çalıştıklarını  söyledi.

Projede çevre kirliliği,sebepleri,etkileri ;suyun önemi ve değerini kavrama ve azalan su kaynaklarının farkına varılması için dijital yeterlilikle birleştirilen çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Spring Fest etkinliğinde tohum topları atık kağıtlarla hazırlanıp  doğaya kazandırıldı. Okullarda ağaçlandırma çalışmaları yapılarak öğrencilerin ağaç dikme ,koruma ve doğamız için önemi konusunda bilgilendirme yapıldı.

Proje boyunca öğrenciler her etkinlikte geleneksel etkinlikleri farklı Web 2.0 araçlarıyla birleştirdi ve böylelikle dijital ve teknolojik yeterlilikleri arttı. Yapılan zoom toplantıları ile İngilizce konuşma becerilerinin arttığı ve öğrencilerin sosyalleşmesine katkı sağlandığı gözlemlendi.

www.upscalerolex.to/ fuses About 18 specialized qualities of irritating scrutinize .