TÜBİTAK BAŞKANI BİLİM ŞENLİĞİNİ ZİYARET ETTİ! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Başkan Gürbüz, “Saraykent Fiberkent oluyor”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, TEKNOLOJİ

TÜBİTAK BAŞKANI BİLİM ŞENLİĞİNİ ZİYARET ETTİ!

Bu haber 16 Ekim 2021 - 9:17 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

14 Ekim’de açılışı gerçekleştirilen “Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü” şenliğini ziyaret eden TÜBİTAK Başkanı Dr. Hasan Mandal, stantları gezerek sertifika programına katıldı.

TÜBİTAK 4007 kapsamında Piazza AVM’de devam eden “Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü” şenliğinin ikinci gününde ziyaretler devam ediyor. 20 farklı atölyede 54 etkileşimli etkinliğin bulunduğu şenliğimizi TÜBİTAK Başkanı Dr. Hasan Mandal da ziyaret etti.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde TÜBİTAK, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, KSÜ ve Piazza AVM iş birliği ile düzenlenen şenliğinde öğrencilerimize bilimsel ve yaşamsal konularda çeşitli bilgiler verildi.

Ayrıca şenlik de ki projelerin danışmanlıklarını yürüten öğretmenlerimize sertifikaları verildi.

Programa katılım sağlayan TÜBİTAK Başkanı Dr. Hasan Mandal, stantları birer birer gezerek hem öğrencilerle sohbet etti hem de projelerle ilgili bilgiler aldı.

TÜBİTAK Başkanı Dr. Hasan Mandal, projelerde yer alan gençlerin geleceğin mühendisleri, bilim adamları olacaklarına inandığını ifade etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ise geçmişin tecrübesinin geleceğe gençlerimiz vasıtasıyla aktarılacağını söyledi.

Daha sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür, Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan, belediye olarak her zaman bu tür faaliyetlerin destekçisi olduklarını dile getirdi.

Şenlik 16 Ekim saat 17.00’de sona erecek.