SON DAKİKA

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Covid-19 Kamu Spotunda Rol alanlara Ödül ve Teşekkür Belgesi!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de Kardiyoloji M.Çağrı Demir’e emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de Yabancı Marka değil kendi Kahvemizi İçelim!

Bu haber 15 Eylül 2018 - 10:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

1 Doların bile Silah olarak kullanılıp Türkiye üzerinde oyunlar oynandığı şu günlerde artık aklımızı başımıza alıp kendi ürettiğimiz ürünleri kullanmanın zamanı geldi.
Yıllardır kendi kültürümüzü yansıtan ve 40 yıl hatırı olan Kehvemizi bırakıp, eşimize dostumuza 3’ü 1 arada hızında ve yabancı isimli kahvemizi ikram eder olduk.
Madem ki yerli üretime dönme konusunda hassasiyetimizin zirve yaptığı günlerdeyiz.O zaman size 40 değil tam 309 yıl hatırı olan bir Kahvede bahsedelim.Bizim kahvemizden,Eshab-ı Kehf Kahvemizden..!
Eshab-ı Kehf Kahve serüveni 2016 yılında Elbistan’da başladı. Eshab-ı Kehf Kahve ülkemizde her geçen yıl gelişmekte olan yöresel kahve sektörüne başarılı ve hızlı bir başlangıç yapmış olup, çalışmalarına genç ve dinamik ekibi ile çizmiş olduğu büyük vizyon doğrultusunda emin adımlarla heyecanla devam etmekte. 
Özellikle de kullananların Sosyal Medya üzerinden sürekli memnuniyetlerini ifade etmesi bile dikkatleri üzerine çekmeye yetiyor.
Öte yandan eskiden beri söylenegelen 40 yıllık hatır,bu kahve de biraz daha fazla.Adını Afşin’de bulunan ve Kur’an-ı Kerimde 18. Sure olan Kehf Suresine isim olmuş Eshab-ı Kehf Mağarasından alan Eshab-ı Kehf 7 Karışımlı Osmanlı Saray Kahvesi Yedilerin 309 yıldan fazla Rableri tarafından uyutulması ve insanlığa mesaj olarak Ölümden sonra Dirilişin varlığına delil sayılacak şekilde yeniden uyandırılması hususunu akılda tutmak adına da 309 yıl Hatırı olan bir kahve.
Özellikle de Metropol İllerde bir çok noktada artık tercih ve tavsiye edilen Kahvemiz dururken gelin yabancı isimlerle hayatımıza girmiş olan Kahveleri artık almayalım.Kendi topraklarımızda kendi insanımızın cesaretli girişimleri ve alın teri ile üretilen kahvemizi tüketelim.
Adıyla Gönüllere,tadıyla damaklara hitabeden lezzetlerin üretildiği bu topraklar da madem ki cesaretle girişimlerde bulunan iş adamlarımız var.Destek verelim inşaallah.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN