SON DAKİKA

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Covid-19 Kamu Spotunda Rol alanlara Ödül ve Teşekkür Belgesi!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de Kardiyoloji M.Çağrı Demir’e emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Muhalefet Gündeme getirince Afşin ve Elbistan Mecliste Gündem oldu!

Bu haber 18 Temmuz 2019 - 12:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlk olarak MHP MDK Üyesi Sermet Yıldız’ın Torba Yasa içerisinde yer aldığı belirtilen Afşin Elbistan A Termik Santralinin Filtresiz çalıştırılmasına yönelik sürenin uzatılması hususunun Basında Yer alması ve MHP Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli’ye iletilmesi sonrasında da Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekilinin Meclis Kürsüsünde Afşin Elbistan Termik Santralinin Bölgeye verdiği zararı ve Afşin ile Elbistanlıların yalvarış ve yakarışını gündeme getirmesi sonucu bugün bir adım atıldı.Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, Konuyla ilgili  bir açıklama yaparak Böyle bir maddenin Torba yasa içerisinde olmadığını ve Afşin Elbistan A Termik Santralinin filtre takılmasına ilişkin sürenin 31.12.2019 tarihinde dolacağını belirtti.

Tabi bu arada Afşin ve Elbistan İsmi de Ak Partili Milletvekillerince Mecliste zikredilmiş oldu.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi tarafından bugün AFŞİN HABER’e  bir açıklama gönderildi.

İşte o açıklama;

“17 temmuz 2019 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. Birleşimi 102 sıra sayılı kanunun görüşmelerinde özellikle 32. Madde  üzerinde Kahramanmaraş kamuoyunda   Afşin -Elbistan termik santralinin özelleştirilen kısmının işletmecisine baca filtresi yapılması ile ilgili sürenin üç yıl daha uzatıldığına dair bazı tereddütler konuşulması üzerine, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri olarak bu tereddüdün giderilmesine yönelik bir dizi çalışma yapılmıştır. Bunları Kamuoyuna paylaşıyoruz.

         Afşin -Elbistan termik santralinin özelleştirilen kısmında işletmeciye baca filtresi yapması için kanunen verilen süre 6446 sayılı yasanın geçici 8. Maddesinde düzenlenmiş ve bu süre 31.12.2019 olarak tereddüte yer verilmeyecek şekilde belirlenmiştir. 

         17.07.2019 sayılı birleşimde görüşülen 32. Madde de  üç yıllık süre getiren iş ve işlemlerin içinde Afşin -Elbistan termik santralinin olmadığı ,KAPSAMINDA Yenilenebilir enerji tesisleriyle yeni kurulacak ve yerli kömürle çalışacak tesislerin sayılmış olmasına rağmen bu konudaki yanlış anlamalara meydan vermeyecek şekilde maddenin yeniden ihdas edilmesi için Kahramanmaraş Milletvekillerimizce maddenin değiştirilmesine dair önerge verilmiş ve bu talebimiz hem Ak Parti Grubunuz hem de, Bakanlığımızca uygun görülmüştür ve TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek madde DEĞİŞİKLİK TEKLİFİMİZLE BİRLİKTE KANUNLAŞMIŞTIR .

         Bununla ilgili önergemizi ve Konuya ilişkin Grup Başkan Vekilimizin konuşmasını kamuoyumuzla paylaşıyor.  Kahraman şehrimizin bütün evlatlarının haklarını savunmak ve onların huzurunu temin etmenin başlıca görevimiz olduğunun bilinmesini isteriz.

         Bu vesileyle  başta Grup Başkan Vekilimiz Mehmet Muş ,Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal, Milletvekillerimiz  Celalettin Güvenç ,İmran Kılıç , Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal ve  Ahmet Özdemir’e teşekkür ederiz. Kahraman hemşehrilerimize ve aziz milletimize arz olunur.”

 

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN