SON DAKİKA

Gürbüz; “Besi OSB, 5 bin kişilik istihdam yaratacak”

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Bakan’dan Kahramanmaraş’a Demiryolu cevabı!

EKONOMİ, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kahramanmaraş’ta Demokratik Sağlık Sen Resmen Kuruldu!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

60 Ülkede çekimler yapan Modern Evliya Çelebi’den AFŞİN HABER’e ziyaret!

Bu haber 18 Eylül 2020 - 5:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu güne kadar 60 Ülke gezen ve çekimler yaparak tanıtımlar gerçekleştiren Ünlü Sunucu Ömer Faruk Aksoy ve Yönetmen Mustafa Aksay, Afşin Merkez Yayın Grubu ve Afşin Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Derneği (GÖNÜLDER)’ni ziyaret ettiler.

TRT 2 Televizyonunda yayınlanan Evliya Çelebi Programını hazırlayıp sunan Ömer Faruk Aksoy,Yönetmen Mustafa Aksay ve ekibi Afşin Merkez Yayın Grubunun yayın ve faaliyet alanlarını gezdi.

Yörenin kültürel tüm değerlerinin yer aldığı Afşin Merkez Yayın Grubuna hayran kalan Evliya Çelebi Programı ekibi yayınlarımızda başarılar diledi.

Evliya Çelebinin 70 yıllık yaşamı boyunca gezip gördüğü ve Seyahatnamesinde kaleme aldığı yerleri görüntülü olarak tanıtmak üzere yola çıkan ekip yine Evliya Çelebinin Seyahatnamesinin üçüncü cildinde yer verdiği Kahramanmaraş’a ve oradan da İlçemize Afşin’e geldi.

Afşin Haber Merkezi ve GÖNÜLDER’in ev sahiplğinde Eshab-ı Kehf’te çekimler yapan Evliya Çelebi programı ekibinin çekimlerinde Temsili Yediler’de rol aldı.

Yönetmen Mustafa Aksay,AFŞİN HABER’e yaptığı açıklamada,Evliya Çelebi sadece Türkiyenin değil Dünyanın bir çok yerini dolaştı.Haliyle Türkiye de de şehir şehir, kaza kaza dolaştı. Hem tarihini anlattı hem Coğrafyasını anlattı.Hem de böyle güzelliklerini ve değerlerini anlattı. Maraş’ta da bazı şehirlere iki veya daha fazla gitmişliği vardır.Maraş Evliya Çelebinin etkilendiği bir şehirdir. Maraş bahsinde de en çok bahsettiği yer burasıdır. Afşindir,Göksundur dedi.

Ünlü Sunucu Ömer Faruk Aksoy’daSizin de bildiğiniz gibi Dünyada ve Türkiyemizin bir çok yerinde bu Mağara var.Bunların hepsi Ashab-ı Kehf Mağarası olarak biliniyor.Fakat buraya gelip görmeden hangisinin doğru hangisinin gerçek mağara olduğunu insanların bilmesi imkansız.O bakımdan bendeniz bütün Gezginlere,seyyahlara,mağaracılara tavsiyem buraya buyursunlar,burayı görsünler.Onların da benim hissettiğim hissiyatı duyacaklarına inanıyorum diyen Ömer Faruk Aksoy,bizlere bugün yardımcı olan GÖNÜLDER Başkanı Hüseyin bey başta olmak üzere Yediler ekibimize çok teşekkür ediyorum dedi.

Evliya Çelebi Program ekibine İlçemizin ekonomik değerlerinden birisi olan Afşin Tavası ikram edilirken Ashab-ı Kehf Çizgi roman hediye edildi.