Afşin Halk Ozanlarına İngiltere’den ziyaret! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Yardımcıoğlu: İyi ki Doğdun Sevgili Peygamberim!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

“Türkiye’ye Örnek Bir Gençlik Meclisi Oluşturduk”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin Halk Ozanlarına İngiltere’den ziyaret!

Bu haber 09 Ekim 2021 - 9:18 'de eklendi ve 77 views kez görüntülendi.

Her karışı Ozanlık kültürü ile yoğrulmuş Afşin’imizde Halk Ozanlarımıza olan ilgi ve alaka her geçen gün artarken Afşin Halk Ozanları Derneğinde de bu kültürün gelecek kuşaklara aktarılması için büyük çaba harcanıyor.

Afşin Halk Ozanları Derneğinin sadece yurt içinden değil yurt dışından da bir çok misafiri oluyor.

Onlardan bir tanesi de İngiltere’nin Başkenti Londra’da ikamet eden Afşinli hemşehrimiz İsa Gönen.

İsa Gönen, önce ki gün Afşin Halk Ozanları Derneğini ziyaret etti. Kendisine Hatay’da görev yapan Mehmet Gönen ile Antalya’da görev yapan Harun Selimoğlu’da eşlik etti.

AFŞİN HABER’e konuşan İsa Gönen, Yıllık iznimizi kullanmak üzere vatanımıza geldik. Burada da Ozanlarımızı ziyaret ettik. Bizleri de çok güzel ağırladılar. Hem Ozan Erbabi’ye hem de arkadaşlarımıza teşekkür ederim dedi.

Mehmet Gönen ise,Hatay’dan geldiğini ve ağırlanmaktan memnun olduğunu belirterek tüm Ozanlara teşekkür etti.

Harun Selimoğlu’da, Emekli olmaya karar verdik. Bugün memleketimizi ziyaret ettik. Sağolsunlar Ozanlarımız misafir etti bugün. Her yıl geldiğimizde de ziyaret ediyoruz. Afşin’imiz için güzel bir yer. Güzel bir yere taşınmışlar. Ozanlarımızı Antalya’da da misafir ettik. Çok teşekkür ederim dedi.

Afşin Halk Ozanları Derneği Başkanı Ahmet Karakaya ise, Ağırlamak derken illa ki yedirip içirmek değil güleryüz hoş sohbetle arkadaşlarımızı misafir ediyoruz. Bu arkadaşlarımız maddi manevi her konuda yanımızda oldular. Her zaman kapımız açıktır dedi.

Etkinlikte Ozanlarımız Türkülerimizi seslendirdi.