Afşin Saadet Partisinden Asiltürk için Başsağlığı! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Yardımcıoğlu: İyi ki Doğdun Sevgili Peygamberim!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

“Türkiye’ye Örnek Bir Gençlik Meclisi Oluşturduk”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin Saadet Partisinden Asiltürk için Başsağlığı!

Bu haber 02 Ekim 2021 - 13:09 'de eklendi ve 121 views kez görüntülendi.

Saadet Partisi Afşin İlçe Başkanlığı tarafından Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün vefatı dolayısı ile Basın açıklaması yapıldı.

Dün Saadet Partisi Afşin İlçe Başkanlığında bir araya gelen partililer Merhum Oğuzhan Asiltürk için Allah (cc)’tan rahmet dilediler.

Afşin Haber’e konuşan Saadet Partisi Afşin ilçe Başkanı Yusuf Doğan, Erbakan hocamızın sadık dostu bir abimizi kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Milli Görüş Camiamızın başı sağolsun dedi.

Oğuzhan abimiz,1974-75 yıllarında ki Koalisyon Hükumetinde İncirlik Hava üssünü kapatan Erbakan döneminin İçişleri Bakanıydı. Her zaman dik durmuştur ama diklenmemiştir. Gereğini gerektiği zamanda yapmıştır. Daha sonra 1977-78-79 yıllarında da Sanayi Bakanlığımızı yapmıştır. 80 İhtilalinde 10 yıl siyasi yasaklı kalmış 1 sene de cezaevinde kalmıştı. Siyasi yasakların kalkmasıyla da Partilerimizde aktif görev almıştır. Ülkemiz Oğuzhan Asiltürk’ü Devlet Adamlığı kimliği ile tanıdı. Allah (cc)’tan rahmet diliyoruz,mekanı cennet olsun dedi.

Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün vefatı dolayısı ile bir araya gelen Partililer de Asiltürk için Allah (CC)’tan rahmet dilediler.