SON DAKİKA

Kahramanmaraş Valiliği Kısıtlamadan Muaf yerler ve kişileri açıkladı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Kısıtlamanın tüm detayları kamuoyuyla paylaşıldı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Elbistan Belediyesi’nden yapılandırma uyarısı!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Afşin’de Ortopedi, Op.Dr.Orçin Bozkurt’a emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de Bu Mahallede Telefon görüşmesi için Dağa çıkılıyor!

Bu haber 24 Ağustos 2020 - 5:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin’e bağlı Dokuztay (Kerevin) Mahallesinde vatandaşlar Telefon görüşmesi yapmak için 300 Metre mesafeyi tırmanarak Dağa çıkmak zorunda kalıyorlar.

2020 yılına gelinen şu günlerde bile hala Dünya ile bir bağlantıları olmayan Dokuztay (Kerevin)  Mahallesi sakinleri Devletin seslerini duyarak mahallelerine Telefon hattı kurulmasını istiyorlar.

İçerisinden Hurman Çayının geçtiği devasa güzellikte ki Dokuztay (Kerevin) Mahallesinde vatandaşlar Telefon çekmemesinden dolayı şikayetçi. Uzakta ki yakınlarıyla Telefon görüşmesi yapmak için 300 Metre mesafede bulunan Dağa çıkmak zorunda kalan Dokuztay (Kerevin) Mahallesi sakinleri Devlet yetkililerine sesleniyoruz. Dünya ile bağlantımız kurulsun dediler.

AFŞİN HABER’e konuşan Dokuztay (Kerevin) Mahallesi Muhtarı Mehmet Bal,Konuyu Kahramanmaraşta yetkiliere ilettiklerini ancak henüz bir sonuç alamadıklarını belirtti.

En büyük sıkıntımız Telefonun çekmemesi. Bir hastamız olsa kimseye ulaşamıyoruz.Öğrencilerimiz İnternetten Ödev yapamıyor dersleri takip edemiyor. Bir an önce yetkililerin mahallemizle ilgilenerek Telefon hattı çekmelerini istiyoruz. Bizlerde dağa tırmanmadan evimizde uzakta ki yakınlarımızla görüşmek istiyoruz dedi.

Yetkililerin nazar-ı dikkatine sunuyoruz.