SON DAKİKA

Gürbüz; “Besi OSB, 5 bin kişilik istihdam yaratacak”

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Bakan’dan Kahramanmaraş’a Demiryolu cevabı!

EKONOMİ, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kahramanmaraş’ta Demokratik Sağlık Sen Resmen Kuruldu!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de Gaziler Günü Çelenk Sunma töreni yapıldı!

Bu haber 19 Eylül 2020 - 15:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bugün 19 Eylül Gaziler Günü.

Bu münasebetle tüm yurtta olduğu gibi İlçemiz Afşin’de de Gaziler Günü Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı.

Bu sabah saat 10:00 da Hükümet Konağı önünde gerçekleşen programa Gaziler Veli Kabaağaç,Durmuş Su,Aris Üstün,Hakan Demir,İsrafil Kalaycı,Kuddusi Çoban, Kaymakam Ahmet Can Pınar,Belediye başkanı Mehmet Fatih Güven ve Kurum Amirleri katıldı.

Program Kaymakamlık Makamı ve Afşin Belediye Başkanlığı Çelenklerinin Kaymakam Ahmet Can Pınar ve Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’in Anıta sunumu ile başladı.

Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Afşin Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Osman Gökçeli yaptı.

Gökçeli konuşmasında “Türk Özgürlük ateşiyle yanandır.Bu ateşe koşa koşa gidendir.Bu ateş sönmesin,Bayrak inmesi,Ezan dinmesin diye Otuz üç kurşunu yiyeceğini bile bile vatanına göz dikeni ezendir.Canından önce biricik yavrusunu vatana kurban edince dünyalara değişmeyeceği bir uzvunu kaybedince arkasına bile bakmadan sadece ama sadece vatan sağolsun diyen yüce milletin adıdır Türk.Yaradanın Ordum dediği Peygamberin dualarıyla şereflendirdiği “Ya İstiklal Ya ölüm” denince ölmek için yarışa giren eşsiz Millettir Türk.

Onlar ki Çanakkale’den Kore’ye,Malazgirt’ten Kıbrıs’a,Edirne’den Hakkari’ye Vatana Can,Mazluma umuttur.Onlar ki 15 Temmuz Destanının Ana,Baba,Evlat,Mal,Mülk demeden meydanlara koşan koca yürekli yiğitleridir dedi.

Daha sonra günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.

Program Kaymakam Ahmet Can Pınar ev Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’in Gazilerin Gaziler gününü tebrik etmesiyle son buldu.