Afşinli Gurbetçi Dernek Başkanı Ramazan Yetgin güven tazeledi! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Filistin ve İstanbul’dan Haberin Merkezine ziyaret!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Yazar Adem Gümüş, Afşin’de Öğrencilerle buluştu!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

Afşinli Gurbetçi Dernek Başkanı Ramazan Yetgin güven tazeledi!

Bu haber 14 Temmuz 2021 - 15:39 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

İstanbul’da faaliyet gösteren Büğet Mahallesi Derneği Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

Pandemi dolayısı ile ertelenen Genel Kurula tek liste ile girildi ve yapılan Genel kurul sonunda Ramazan Yetgin güven tazeleyerek yeniden İstanbul Büğet Mahallesi Derneği Başkanlığı görevine seçildi.

1997 yılında kurulan Büğet Mahallesi Derneğinde ikinci kez Başkanlık görevine seçilen Ramazan Yetgin Afşin Merkez Yayın Grubunu ziyaret etti. AFŞİN HABER’in Canlı Yayın konuğu olan Yetgin,Genel Yayın Yönetmeni Halil Demir’in sorularını yanıtladı.

Pandemi dolayısı ile çok saha programları gerçekleştiremediklerini belirten Ramazan Yetgin, bundan sonra sürekli sahada ve aktif olacağız dedi.

Pandemi öncesinde 2 yıllık görev süresince ilk olarak Dernek binasının tadilatı ile işe başladıklarını belirten Ramazan Yetgin, daha sonra üyelerimizi kaynaştırmak adına Kahvaltı programları düzenledik. Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımızı davet edip ağırladık.Yine İstanbul’da geniş katılımlı bir piknik organizasyonu gerçekleştirdik. Şehitlerimiz adına Mevlid-i şerif düzenledik. Bir organizasyonu da AFŞİNDER ile ortaklaşa Deprem konulu bir etkinlik yaptık. AFAD ekiplerinin katıldığı güzel bir organizasyon oldu dedi.

Pandemi sürecinde yavaş yavaş çıktığımız şu günlerde programlarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz diyen Başkan Ramazan Yetgin, Biz gurbette olduğumuzdan köyümüze çok özlem duyuyoruz. Köyümüzde bir okulumuz var. Bu okul devasa büyüklükte ve 5 katlı. Ancak taşıma sisteme geçildiğinden öğrencileri yok. Bizde bu okul ile ilgili bir hayalimizi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yine büyük bir Piknik organizasyonu yapmayı planlıyoruz dedi.

Büğet Mahallesi Derneği Başkanı Ramazan Yetgin’e yeni görev sürecinde başarılar diliyor,gurbette ki Büğet mahallesi sakinlerimize selamlarımızı gönderiyoruz.