Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Afşin’de! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Başkan Güven,İstanbul’da ki Elbistanlılarla buluştu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Büyükşehir İnceleme Başlattı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Sütçü İmam Kabri Başında Dualarla Anıldı.

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kuyumcu Esnafına Yetki Belgesi Zorunluluğu!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Afşin’de!

Bu haber 02 Temmuz 2021 - 13:42 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Afşinli Hemşehrimiz Av.Dr.Veli Böke Afşin’i ziyaret etti.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ve Ak Parti Afşin İlçe Başkanı Av.İsmail Safi ile Tarihi Ömer Ağ Konağında bir araya gelen Av.Dr.Veli Böke, İlçemizde Merkezi Hükümet eliyle ve Yerek Yönetimlerce devam ettirilen yatırım ve hizmetlere yönelik istişarelerde bulundu.

Buluşma sonrası AFŞİN HABER’e özel açıklamalarda bulunan Av.Dr. Veli Böke, bu istişarelerle memleketimize daha fazla yatırımlar yapmayı hedefliyoruz dedi.

AFŞİN HABER’in sorularını cevaplandıran Av.Dr.Veli Böke, şunları söyledi;

“Bugün Afşindeyiz. Belediye Başkanımızla ve Teşkilatımızla bir araya geldik. Tabi zaman zaman geliyoruz,uğruyoruz ama her geldiğimizde de Afşin’imizi daha gelişmiş daha modern bir hale dönüşmüş bir şekilde buluyoruz. Belediye Başkanımızın İlçeye yönelik hizmetlerini takip etmekte adeta zorlanıyoruz. Bugün bir araya gelerek Belediye hizmetlerimizi değerlendirelim,daha fazla neler yapılabilir bunu beraberce istişare edelim dedik. Sağolsunlar Belediye Başkanımız ve Teşkilat Başkanımız misafir ettiler. Tabi Afşinimiz eski haliyle kalmayacak ve daha da ilerleyecek.Hem Merkezi idaremizin desteği hem de yerel yönetimlerin Belediyelerimizin gayretleriyle yine Milletvekillerimizin ve diğer Afşin’i seven ve bu memlekete kendisini bağlı hisseden herkesin gayretleriyle bir yerlere doğru gidiyor.Bizler de Ak Parti Yerel Yönetim Başkanlığı olarak hem Kahramanmaraşımızı hem de Afşin’imizi önemsiyoruz. Tabi buraya ayrı bir bağlılığımız var memleketimiz olması hasebiyle. Burada her karış toprağında benim ayrı bir hatıram var doğrusu bir Afşinli olarak. Buranın gelişmesi buranın burada yaşayan hemşehrilerimizin yaşam kalitelerinin artması bizi memnun ediyor.Bu noktada elimizden gelen katkıyı Belediyemize ve siyasetçi arkadaşlarımıza göstermek bizim boynumuzun adeta borcudur. İnşaallah bugün yapacağımız istişareden de hayırlı sonuçlar çıkar. Zaman zaman biz Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak çeşitli şehirlerimizi,ilçelerimizi,belediyelerimizi ziyaret ediyoruz.Tabi ki zor bir süreçten geçiyoruz. Pandemi ortamından 1 Temmuz itibariyle çıkmış bulunduk. Hamdolsun Ülkemizde,Kahramanmaraşımızda ve Afşinimizde ciddi bir aşılama ortamına erişildi.Bu noktada sağolsunlar Belediye Başkanlarımız,Teşkilat Başkanlarımız ciddi anlamda kampanyaya destek verdiler. Bundan sonra da artık hızlı bir şekilde çalışma,gelişme ve başta küçük esnafımız olmak üzere onları destekleme zamanı. Çünkü 2 yıldır adeta ekonomik açıdan bu dünya ölçeğinde oluşan krizden pandemi ortamından bizde nasibimizi aldık. Bu andan itibaren el birliği ile bu işten hızlı bir şekilde çıkacağız ve Başkanlarımızında projeleriyle Afşin’de nasibini alacak ve daha da ileriye gideceğiz. Özellikle sağolsun Başkanımızın ufkuyla geliştirdiği projelerle,özellikle Lavanta üretimi ve bununla ilgili yan ürünlerin geliştirilmesine yönelik ciddi projeleri var. Bunları da masaya yatıracağız inşallah. Ülke çapında bu iş nasıl tanıtılır,pazarlanır,özellikle çiftçimizin kalkınmasıyla ilgili üretimin yaygınlığı nasıl artırılabilir bunları beraberce istişare edeceğiz”

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ise,

“Yerel Yönetimler Başkan Yardımcımız,kıymetli hemşehrimiz Av.Dr.Veli Böke bugün Afşin’de. Özellikle devam etmekte olan Belediye yatırımları ondan sonra yapılacak yatırımlar konusunda tecrübelerini bizlere aktardılar.Yapacağımız işleri istişare ettik. Veli Başkanım Kayseri Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcılığı,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müşavirliği,Belediyeler Birliğinde ki görevleri nedeniyle Başkanımızın tecrübeleri bizim için yol gösterici ve en önemli danışma kaynağımız. İlçemizde ve bölgemizde Başkanımızla birlikte yerel yönetimler noktasında daha fazla ivme kazanacağımızı ve daha fazla yol alacağımıza inanıyoruz. Ben şimdiden şehrim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Parti Afşin İlçe Başkanı Av.İsmail Safi’de konuşmasında “Bugün önemli bir misafirimiz var.Kahramanmaraş Afşin’de yetişmiş Avukat Veli Böke kardeşimizi Afşin’de misafir ettik. Kendisi Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcımız. Kendisini burada ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum.İnşaallah en kısa zamanda kendisi ile Teşkilatımızla bir buluşma ayarlayıp geniş katılımlı bir istişare buluşmasında beraber olacağız. Ancak bugün Tarihi Ömer Ağa konağında bir araya gelelim gerek Afşin siyaseti,gerek Genel siyaset gerekse yerel yönetimlerle ilgili çalışmalar yapalım istedik. Bugün bir araya geldik. Belediyemizin ve Teşkilatımızın çalışmaları anlamında sohbet ettik.Afşin ziyareti için de kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Buluşma istişareler sonrası son buldu. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Afşinli Hemşehrimiz Av.Dr.Veli Böke Cuma namazı sonrası İlçemizden ayrıldı.