Ali Öztunç; “GÜZELBAHÇE, ÇİRKİNBAHÇE OLMASIN!” « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Ali Öztunç; “GÜZELBAHÇE, ÇİRKİNBAHÇE OLMASIN!”

Bu haber 13 Ağustos 2020 - 6:18 'de eklendi.

GÜZELBAHÇE, ÇİRKİNBAHÇE OLMASIN!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Güzelbahçe Yelki Mahallesinde doğal sit alanı içerisinde yer alan tarım arazisine yapılmak istenen GO-Kart Pisti ile ilgili bölgede yerel halkla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Hafta içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Merkez Yürütme Kurulu’na(MYK) Doğa Hakları ve Çevreden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak dâhil olan Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, ayağının tozuyla İzmir’e giderek Güzelbahçe’de doğanın kalbine yapılmak istenen Go-Kart pistine karşı yöre insanı ve çevrecilerle birlikte omuz omuza mücadeleye girişti.

Günlerdir Güzelbahçe’de doğa için farkındalık eylemi gerçekleştiren çevrecilere destek açıklamalarında bulunan ve “Güzelbahçe çirkinbahçe olmasın” diye mücadele edeceklerinin altını çizen Ali Öztunç, “Biz Ankara’dan İstanbul’a yürümüş biz partiyiz. Çadırda da yatarız, alanda da yatarız ama buraya bunu yaptırmayız.” İfadeleriyle doğa katli karşısında yüksek kararlığını vurguladı.

“BOŞUNA HEVESLENMESİNLER”

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Öztunç, “Türkiye’nin 4 bir yanında benzer sorunlar yaşanıyor. Biz de elimizden geldiği kadar, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Milletvekilleri olarak buralara ulaşmaya çalışıyoruz. Biz gelemezsek il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız mücadele ediyorlar ama biz bugün buraya Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinin, Genel Başkanının ne kadar kararlı olduğunu göstermek için geldik. Ne kadar kararlı olduğumuzu görsünler ve boşuna heveslenmesinler, bu işten vazgeçsinler, gitsinler başka yere yapsınlar. O kadar çok uygun yer var ki bunu yapabilirler ama burası bu yatırıma uygun bir yer değil. Buraya bu çalışmanın yapılmasının önüne geçilmesi için ne gerekiyorsa yapılacak. Gerekirse burada sabahlara kadar çadırlarda da yatılır. Bizler Ankara’dan İstanbul’a yürümüş biz partiyiz. Çadırda da yatarız, alanda da yatarız ama buraya bunu yaptırmayız.” Dedi.