Ali Öztunç’tan Zor soru; “Kime Peşkeş Çekiyorsunuz?” | Afşin Haber
SON DAKİKA

Temizlik Personelleri Afşin Haber Merkezine misafir oldu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Karaoğlan Şube Müdürü Kekil; “Öğrenci Merkezli Çalışıyoruz!”

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Ali Öztunç’tan Zor soru; “Kime Peşkeş Çekiyorsunuz?”

Bu haber 04 Mayıs 2021 - 6:25 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Atom Karınca’dan B Termik Santrale “Taşımalı Kömür” Tepkisi

“Kime Peşkeş Çekiyorsunuz?”

                CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Afşin-Elbistan B Termik Santrali’ne bin 100 kilometre uzaktaki Manisa’nın Soma ilçesinden taşımalı kömür getirilmesine sert tepki göstererek, “Kime peşkeş çekiyorsunuz?” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Afşin-Elbistan B Termik Santrali’ne bin 100 kilometre uzaktaki Manisa’nın Soma ilçesinden kömür getirilmesine sert tepki gösterdi.

Türkiye’nin en büyük termik santrali olma unvanını elinde bulunduran Afşin-Elbistan A Termik Santrali,  kömürü olmadığı için 15 Ocak’tan bu yana üretim yapamazken, diğer dev enerji tesisi Afşin-Elbistan B Termik Santraline Manisa’nın Soma ilçesinden kömür sevkiyatına başlandı.

Tırlarla bin 100 kilometreden getirilen kömürler, santralin stok sahasında depolanıyor. Taşınacak kömürün toplam miktarına ilişkin net bir bilgi bulunmuyor. Konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, TBMM’de yaptığı konuşmada konuyu sert bir dille eleştirdi.  Öztunç, konuşmasında konu ile ilgili olarak çeşitli sorular sordu ve sert eleştirilerde bulunarak şunları söyledi:

“Elbistan ve Afşin ilçelerinin sınavı bitmiyor. Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nde kömürle ilgili sıkıntı yaşanıyor. A Santrali’nin sahasında kömürle ilgili sıkıntı nedeniyle B Termik Santraline bin 100 kilometre öteden kömür getiriliyor. Elbistan’a, Afşin’e, bin 100 kilometre ötedeki Soma’dan kömür getiriliyor. Bu nakliyede kimi zengin etmeye çalışıyorsunuz? Kime peşkeş çekiyorsunuz?”