Ashab-ı Kehf Camii Şerifinin Tezyinatları tamamlandı! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Yardımcıoğlu: İyi ki Doğdun Sevgili Peygamberim!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

“Türkiye’ye Örnek Bir Gençlik Meclisi Oluşturduk”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Ashab-ı Kehf Camii Şerifinin Tezyinatları tamamlandı!

Bu haber 05 Ekim 2021 - 5:44 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.

Ashab-ı Kehf Camii Şerifinin Tezyinatları tamamlandı!

Kuşkusuz bir caminin estetik ve sanat değerini yansıtan tezyinatı çok önemlidir. Bundan dolayı da tezyinatı da inşaatı gibi itinalı bir çalışmayla uygulanan Afşin Ashab-ı Kehf Camii Şerifinin tezyinatları tamamlandı.

Geleneğimizde cami tezyinatının ana unsurunu oluşturan hatlar, ülkemizin ve dünyanın yaşayan en önemli hattatlarından biri olarak kabul edilen ve Kabe’de de hatları olan Mehmet Özçay hoca tarafından yazıldı. Özçay Hoca’nın gözetiminde ahşaba ve mermere itina ile işlenerek yerlerine kondu.

En son Cami giriş kapısının sağ ve sol yanlarında La İlahe İllallah ve Muhammed’ün Resulullah  yazı çalışmaları ile Şadırvan tavanlarının yazı çalışmaları ve hat süslemeleri de tamanlandı.

Gazeteci ve Tarihçi  Murat Bardakçı’nın tarih düştüğü Caminin kitabesi ise geçtiğimiz ay içerisinde yazılmış ve Cami girişinde yerini almıştı.

Kütüphanenin yapımı sürüyor!

Caminin alt katı gençler, öğrenciler ve tüm kitapseverler için adeta bir kültür merkezi olarak hizmet verecek. Aynı anda yaklaşık 120 kadar öğrencinin ders çalışabileceği donanımlı bir kütüphane olarak yapılıyor. Tefrişatı devam etmekte olan Kütüphanedeki çalışmaların önümüzde ki günlerde tamamlanmasını bekliyoruz.