SON DAKİKA

Şehir Dezenfekte Ediliyor.

GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Taşkale, Kongreyi değerlendirdi; “İyi Olacak İnşaallah”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

ÖZTUNÇ; “KAHRAMANMARAŞ’IN KONAKLARI SAHİPSİZ!”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Asrın Ozanı Mahzuni Mezarı Başında Anıldı!

Bu haber 18 Mayıs 2020 - 6:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halk Ozanı Âşık Mahzuni Şerif’e Ölümünün 18. Yıl Dönümünde Ahde Vefa

Asrın Ozanı Mahzuni Mezarı Başında Anıldı!

Asrın Halk Ozanı Âşık Mahzuni Şerif, ölümünün18. Yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Nevşehir’in Hacıbektaş İlçesinde gerçekleşen anma törenine CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’ta katıldı.

Hayatını 17 Mayıs 2002’de kaybeden Halk Ozanı Âşık Mahzuni Şerif için mezarı başında anma programı düzenledi. Törene CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Âşık Mahzuni Şerif’in oğlu Ali Mahzuni, Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Âşık Mahzuni’nin yakınları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Katılımcılar Şerif’in mezarına çiçek bırakıp, dua etti.

Anma töreninde konuşan Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok , “Gönül isterdi ki geçen yılkı gibi Mahzuni babaya yakışır bir etkinlik yapmak istiyorduk. Fakat koronavirüs salgını nedeniyle alınan bu tedbirlerden dolayı dar çerçevede katılımın az olduğu bir etkinlikte bir aradayız. Sayımız ne kadar az olursa olsun ben şunu iyi biliyorum;  milyonların gönlündeki Mahzuni baba anılmaktadır. Halen onun söylediklerinin ne kadar doğru olduğunu gün geçtikçe daha iyi anlıyoruz” sözleri ile duygularını dile getirdi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’ta yaptığı konuşmasında aynı zamanda hemşerisi olan Asrın Halk Ozanı Âşık Mahzuni Şerif’e övgüler yağdırdı. Âşık Mahzuni’nin deyiş ve türkülerinin günümüzde hala değerlerini koruduğunu ve sözlerinin yol ışığı olduğunu ifade etti. Mahzuni’nin ezilen ve yoksul insanların sesi yüreği olduğunu dile getirdi. Öztunç, değerlendirmelerinin ardından mezarına karanfil bıraktı ve dualar ile yad etti.