SON DAKİKA

Afşin Sucukları artık Müşteriye Vakumlu olarak sunuluyor!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

60 Ülkede çekimler yapan Modern Evliya Çelebi’den AFŞİN HABER’e ziyaret!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Aycan,Çağlayancerit’de Konut çalışması var mı? diye sordu!

Bu haber 24 Temmuz 2020 - 4:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr.Sefer Aycan,TBMM’ye verdiği soru önergesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Çağlayancerit’de  Konut çalışmasının olup olmadığını sordu.

İşte o önerge;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki soruların aracılığınızla T.C. Çevre Ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM tarafından yazılı olarak cevaplanmasını; Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 96. Maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim. 14/07/2020

Prof. Dr. Sefer AYCAN

Kahramanmaraş Milletvekil

*

Kahramanmaraş Çağlayancerit ilçesinde konutların sadece %20 betonermedir, geri kalanı ise deprem açısından güvenli değildir.  Çağlayancerit ilçesinde yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik durumundan dolayı vatandaşımız kendi imkanlarıyla binaları depreme karşı dayanıklı şekilde yapacak imkanları bulunmamaktadır. 

Bu kapsamda;

  • Çağlayancerit ilçe merkezinde betonarme, güvenli bina sayısını artırmak için mevcut bir çalışma var mıdır? Böyle bir çalışma varsa hangi aşamadadır?
  • Dar gelirli aileler için Çağlayancerit İlçesinde sosyal konut projesi planlanmakta mıdır?
  • Çağlayancerit Belediyesinin 2015 yılında İstiklal Mahallesinde 293 ada, 26 parselde sosyal konut yapılması için Toplu Konut İdaresine tahsis edilen arsa ile ilgili herhangi bir proje plan var mıdır? Var ise hangi aşamadadır?