SON DAKİKA

Başkan Adayı Abdullah Gül; “Sürekli sahada olacağız”

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

812 Yıllık Çınar’a Büyükşehir Koruması!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Ak Parti Afşin İlçe Yürütme Kurulu belli oldu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de bu Kiraz’ı görenler şaşırıyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Bağlama,Afşin’de Nesilden nesile aktarılıyor!

Bu haber 24 Temmuz 2020 - 5:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bağlama İlçemiz Afşin’de nesilden nesile aktarılıyor.

Yeni kuşakların da gelenek göreneklerine bağlı kalması,Türküleri unutmaması ve unutturmaması adına Afşin’de Bağlama kursları devam ediyor.

Girdiğiniz her evde mutlaka bir Şair,Ozan yada Yazar bulunan İlçemiz Afşin’de Bağlama düzenlenen kurslarla yeni nesillere aktarılıyor.

Afşin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bağlama Kursunu ziyaret ederek Kurs Öğretmeni Şule Özdemir’den çalışmalara ilişkin bilgi aldık.

Kasım ayında tamamlamayı planladıkları Kursta şu anda 20 öğrencinin kurs gördüğünü belirten Özdemir,Afşin Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Şahan beyi gayretleri ile kursumuz başladı.Öğrencilerimiz büyük bir hevesle Bağlama çalmayı öğreniyor dedi.

Afşin Gençlik Merkezinde çalışmaların devam ettiğini belirten Şule Özdemir,Yeni kursların açılması için talep lazım.Bağlama kursuna katılmak isteyenler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze başvuru yapabilirler dedi.

Kendisinin de Türkülerin içerisinde büyüdüğünü aktaran Şule Özdemir, Özdemir Kardeşler adıyla kurdukları Müzik Gurubu sayesinde Türküleri sağlıklı şekilde yeni nesillere aktarmanın gayretinde olduklarını belirtti.

Kurs ziyaretimizi keyifli bir Türkü ile bitirdik.