SON DAKİKA

Elbistan Belediyesi’nden yapılandırma uyarısı!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Afşin’de Ortopedi, Op.Dr.Orçin Bozkurt’a emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

ÖZTUNÇ : KAPADOKYA KANADALILARA MI PEŞKEŞ ÇEKİLECEK?

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Aycan; Karadeniz-Akdeniz Otoyolu için önerge verdi!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Güven’den Afşinlilere Müjde!

Bu haber 17 Kasım 2018 - 10:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Kamuoyunda 18 yasası olarak bilinen İmar Planının Afşin’de 6 Etap da ihale çıkıldığınI ve ihalenin sonuçlanarak yer tesliminin yapıldığı müjdesini verdi.

Dün AFŞİN HABER’e açıklamalarda bulunan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven,Yeni Afşin dediğimiz alan Hüyüklü yolundan TOKİ Gerger köyüne kadar olan alan da 18 uygulamamızın ihalesini yaptık. 1. Etabımız orası. İnşaallah Afşin İmarsızlıktan kurtulacak dedi.

Bildiğiniz üzere Afşin’de revizyon imar planı devam ediyordu. 5 binlik revizyon imar planı yapıldı.binlik revizyon imar planı yapıldı son aşamaya gelmiştik 18 aşaması 6 etap halinde ihalemize çıktık. İhalemiz sonuçlandı yer teslimini yaptık diyen Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Yeni Afşin dediğimiz alan Hüyüklü yolundan TOKİ Gerger köyüne kadar olan alan da 18 uygulamamızın ihalesini yaptık. 1. Etabımız orası 18 etaplık uygulamamızı bitirip inşallah Allah nasip ederse 5,6 ay içerisinde yeni tapularını hak sahiplerine vereceğiz ve yeni Afşin kurulmaya başlayacak. Yeni Afşin diyoruz nedeni o yapmış olduğumuz planda rüzgar modellemesini yaptırdık hava akımları hesaplandı bu işler üniversitelere yaptırıldı ve yeni şehir rüzgar akımını kesmeyecek şekilde planlandı. Yapılan araştırmalara göre de yeni yapılan planlamada Termik Santralin zararlı etkilerine de maruz kalmıyoruz havası oldukça temiz bir alan dedi.

“ELBİSTANLILARDA AFŞİN’DE YAŞAYACAK”

Ben hep şunu idea ediyordum yakın gelecekte Elbistanlılarda Afşinde yaşamaya başlayacak diyen Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven,çünkü havamız temiz. Yeni yerleşim alanı ile Afşin ve Elbistan iyice kaynaşacak. İnsanların sosyal donatılarının düşünüldüğü yeni yeşil alanların düşünüldüğü kamu kuruluşlarının düşünüldüğü bir uygulama yapıldı. Diğer beş etabımız da merkezde bulunan sıkıntılı alanlarla ilgili. Bunlarla ilgili de ihalemizi tamamladık yer teslimini yaptık. Orada da sonuca toplam 6 ay içerisinde ulaşacağımıza umut ediyoruz dedi.

Başkan Güven, açıklamada şu ifadeleri kullandı;