Haşim Yanar BBP’ye karşı açtığı davayı kazandı! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Haşim Yanar BBP’ye karşı açtığı davayı kazandı!

Bu haber 07 Ağustos 2020 - 6:26 'de eklendi.

Büyük Birlik Partisi tarafından, önce ki dönem Genel Başkan Yardımcısı Afşinli tecrübeli Siyasetçi Haşim Yanar BBP’ye karşı açtığı davayı kazandı.Dava  “Merkez Disiplin Kurulu Kararının” iptali yönünde Haşim Yanar lehine sonuçlandı.

Konuya ilişkin açıklama AFŞİN HABER’e açıklama yapan Afşinli hemşehrimiz Haşim Yanar,Davama, Değerlerime ve Milletime hizmet etme noktasındaki samimiyet ve kararlılığımı, Şehit Muhsin Başkanımın çizgisi ile taçlandırmak üzere başlattığım ve yaklaşık yirmi sekiz yıldır sürdürdüğüm çalışmalarıma bir kere daha start vermiş bulunmaktayım.

Yanar, Lüzumuna Binaen başlıklı Kamuoyu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

LÜZUMUNA BİNAEN;

Çok değerli dava arkadaşlarım bilindiği üzere;

Partimiz Genel Başkanlığına adaylığımı açıklamamla birlikte, MKYK üyeliği 10 ay önce sona ermiş biri olduğum ve Merkez Disiplin Kurulunun yetki sınırlarından çıktığım halde,alınan usulsüz kararla; “olmayan MKYK üyeliğinden” ve güya parti üyeliğinden çıkarılmış bulunmaktaydım.

Hakkımızda alınan bu “ihraç kararının iptali talebi” ile Ankara .. Asliye Hukuk Mahkemesi nezdinde açtığımız davanın 2.Duruşması bu gün görülmüş ve mahkemenin kararı verilmiştir.

Dava “Merkez Disiplin Kurulu Kararının” iptali yönünde lehimize sonuçlanmıştır.

Hem siyasi partiler kanununa, hem de parti tüzüğüne usul, esas ve şekil açısından aykırı olduğunu iddia ettiğimiz bu “POLİTİK KARAR”ın yargıdan dönmesi suretiyle tahrip edilmek istenen izzetimizi muhafaza eden Allah’a binlerce kez şükürler ediyorum.

Bu süreçler boyunca, meseleye hareketimizin değerleri ekseninde yaklaşan, bu umudu yaşatma azmi ile bizlere omuz veren, böylelikle bu mücadelemizi anlamlandıran, kalbi, gönlü, hüznü, öfkesi, sevinci ve dahi nabzı bizimle atan tüm dava arkadaşlarıma;

Şahsım ve camiamız adına en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum..

Hep birlikte, adam kaybetmek yerine kazanmayı, felç etmek yerine tedavi etmeyi önceleyerek, her ne suretle olursa olsun hak, hukuk, adalet, vefa, nezaket ve zerafet zemininde sürdüreceğimiz bu seferberliğimizin Mihmandarı Şehit Muhsin Başkan’ımı bir kere daha rahmetle ve hasretle yâd ediyorum.

Büyük Birlik Partisi kadrolarına her zamankinden daha çok ihtiyacın olduğu şu günlerde, daha dikkatli olmak, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi korumak kollamak zorundayız.

Hareketimizin içinde yetiştirdiği tüm değerlerinin kucaklanması suretiyle atabileceğimiz her adım, Türk Siyaseti için kazanım ve umut ışığı olacaktır.

Partimiz Kurultay sürecine girmiştir.Siyasi Partiler Kanunu’nda belirtilen üç yıllık yasal süre 22.10.2020 tarihinde kesin olarak dolmaktadır.

Böylelikle;

Davama, Değerlerime ve Milletime hizmet etme noktasındaki samimiyet ve kararlılığımı, Şehit Muhsin Başkanımın çizgisi ile taçlandırmak üzere başlattığım ve yaklaşık yirmi sekiz yıldır sürdürdüğüm çalışmalarıma bir kere daha start vermiş bulunmaktayım.

Bu ölçü ve gâyeler etrafında adamlığın, ülkücülüğün, Müslümanlığın numûne-i timsâl şahsiyeti,

Şehit Muhsin Başkanımızın dâvâsını dâvâmız, kavgasını kavgamız bilerek hep birlikte yolumuza devam edeceğiz Allah’ın izni ile.

Bu itibarla;

Bütün dava arkadaşlarımı bir kere daha şehit Muhsin Başkanımızın başlattığı dava anlayışı etrafında bir olmaya, beraber olmaya ,O’nun hatıralarına, uğruna canını verdiği inanç davalarına sahip çıkmaya davet ediyorum..

Selam saygı ve hürmetlerimle camiamıza ve değerli kamuoyumuza arz ederim.

06.08.2020

Haşim YANAR