SON DAKİKA

Şehir Dezenfekte Ediliyor.

GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Taşkale, Kongreyi değerlendirdi; “İyi Olacak İnşaallah”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

ÖZTUNÇ; “KAHRAMANMARAŞ’IN KONAKLARI SAHİPSİZ!”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Elbistan Belediyesi kitap ve oyuncak kumbarası projesini hayata geçirdi.

ASAYİŞ, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, MANŞETLER, YAŞAM

Belediye Harfiyat Döküm Sahası Belirledi!

Bu haber 08 Mayıs 2019 - 6:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elbistan Belediyesince yapılan çalışmalar kapsamında, harfiyat ve inşaat atıkları için döküm sahası oluşturuldu. Saha dışına yapılan harfiyat ve inşaat atıkları içinse cezai işlem uygulanacak.

            İlçe genelinde görüntü kirliliğinin önüne geçmeyi planlayan Elbistan Belediyesi, harfiyat ve inşaat atıklarının döküm sahasına dökülmesi için incelemelerini sürdürüyor.

            Yapılan çalışmalar hakkında Elbistan Belediyesinde yapılan yazılı açıklamada, “Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz ilçe genelinde yaptığı denetimler ile görüntü kirliliğinin önüne geçmeyi hedeflemektedir. Bu amaçla yapılan denetimlerde harfiyat ve inşaat atıkları atan vatandaş ve inşaat sahipleri uyarılmıştır. Her hangi bir harfiyat ve inşaat atıkları olan vatandaşlarımızın kendi imkânları ile Nurhak yolu 3. Kilometresinde bulunan moloz döküm sahasına ulaştırabileceği gibi, Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğüne başvurarak bu atıkları kaldırılması istenmesi yetmektedir. Vatandaşımızın talepleri sonrası Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, Zabıta Müdürlüğümüz ekipleri koordinesinde harfiyat ve inşaat atıkları kaldırılarak belirlenen döküm sahasına taşımaktadır” ifadelerine yer verildi.