SON DAKİKA

Sefer Aycan, “Grip”i Meclise taşıdı!

GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, SİYASET

Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Kahramanlık Destanı Yazan Bir Şehrin Evladısınız!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER

CHP’li Öztunç Kahramanmaraş Havaalanı Sorunlarını Bakana Sordu!

Bu haber 27 Aralık 2019 - 6:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP’li Öztunç Kahramanmaraş Havaalanı Sorunlarını Bakana Sordu:

“Cihaz Eksikliği Neden Giderilmiyor?”

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç, açıldığı günden beri uçak uçuş iptalleriyle anılan Kahramanmaraş Havalimanındaki teknik aksaklıkları TBMM’de dile getirdi. Öztunç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan’a, “Cihaz eksikliği neden giderilmiyor?” diye sordu.

Kahramanmaraş Havalimanı özellikle GPS cihazı eksikliği yaşandığı için sinyal alıp vermede yaşanan sıkıntılar nedeniyle sık sık uçak uçuş ertelemeleri yahut iptalleriyle gündeme geliyor.

Vatandaşların tüm şikâyetlerine rağmen yetkili merciler herhangi bir sorun yokmuş gibi kulaklarını tıkarken, CHP’li Ali Öztunç, memleketlisine reva görülen bu çileyi Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’a sordu.

“HAFTADA 3-4 UÇUŞ İPTAL!”

  Daha önce havalimanındaki sorunları sıklıkla gündeme taşıyan Öztunç, bu sefer de Meclis Genel Kurulunda yerinden söz alarak konuya dair “Sayın Ulaştırma Bakanı, Kahramanmaraş Havalimanı’na uçaklar inemiyor. Cihaz eksikliği neden giderilmiyor? Haftada en aza 3-4 uçuş iptal oluyor. Bu gidişle bu millet size ‘Hoşça kalın’ diyecek. İnşallah önümüzdeki günlerde ‘bay bay’ yapacağız size” ifadelerini kullandı.