Derneklerden “Seçmek Gerektiğinde Önce Namaz” Etkinliği. « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Çözüm Bilgisayar, kurduğu sistemle en üst düzeyde Güvenlik sağlıyor.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, TEKNOLOJİ, YAŞAM

Başkan Görgel: “15 Temmuz, Aziz Milletimizin Zaferidir”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Derneklerden “Seçmek Gerektiğinde Önce Namaz” Etkinliği.

Bu haber 02 Ocak 2023 - 12:02 'de eklendi.

Merdân Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Derneği ve Nida Hanımlar Dostluk ve Çevre Derneği tarafından Gerçek İç Huzuru için “Seçmek Gerektiğinde Önce Namaz” etkinliği düzenlendi.

2023 yılının ilk günü camiiler cemaatle doldu. Günün ilk ışıkları ile Anne, Baba ve çocukların ailecek bir arada, sabah namazında buluşmasının amaçlandığı Gerçek İç Huzuru için “Seçmek Gerektiğinde Önce Namaz” etkinliği düzenlendi.

Merdân Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Derneği ve Nida Hanımlar Dostluk ve Çevre Derneği tarafından düzenlenen, Kahramanmaras Platformu ve Eğitime Destek Platformu tarafından desteklenen Geleneksel  ”ÖNCE NAMAZ” buluşması 1 Ocak 2023 Pazar günü sabah namazı vaktinde Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Camii’nde gerçekleştirildi.

Cemaatle kılınan sabah Namazı’nın ardından İlahiyatçı Bilal Yiğit tarafından okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekin “ÖNCE NAMAZ” konulu sohbet gerçekleştirdi.

 Program, Ülkemizin birlik beraberliği ve Aziz Şehitler için yapılan dua ile son buldu.

Birlik, beraberlik, namaz emri ve ibadetinin herkes tarafından önemsenmesi ve farkındalığının oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen buluşmaya özellikle gençler tarafından yoğun ilgi oldu.

Merdan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet PAK, “Yılın ilk gününde hayata namazla başlamak niyeti ile camimizde bir araya gelen ve organizasyonda emeği geçen kardeşlerimize gönülden teşekkür eder, günlük yaşantımızda önce namaz farkındalığının yıl boyunca devam etmesini dilerim” dedi.

Program,  katılımcılara çorba ikramı ve çocuklara  balon dağıtılarak sona erdi.