SON DAKİKA

Afşin Eğitim Vizyonu Çalıştayları gerçekleştirildi!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Ali Kayası Cam Seyir Terası Projesi Hayırlı Olsun!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Aycan, “Deprem olmadan gereğini yapmalıyız”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Deva Partisi Afşin İlçe Başkanlığından “Kadastro Birimi” açıklaması!

Bu haber 29 Ocak 2021 - 13:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin Kadostro Biriminin Elbistan İlçesine taşınmak istenmesine ilk tepki DEVA Partisi Afşin İlçe Başkanlığından geldi. DEVA Partisi Afşin Kurucu İlçe Başkanı Mevlüt Kır,Kadastro Birimin Elbistan ilçesine taşınmak istenmesi kabul edilemez.Asıl olan hep bir ağızdan Afşin diyebilmektir. Sevdası Afşin olanın rüyası Afşin olur dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Kır, konuya ilişkin şunları söyledi;

“Sevgili Afşinli Hemşehrilerim….

Afşin Tapu Kadastro Müdürlüğünün Elbistan’a alınması gündeme gelmiştir. Aylardır pandemi sürecinde aksayan işler zaten bunu göstermekteydi. Yıllar yılı Elbistan’ın il olmasına karşı gelen bir zihniyetin tezahürü, zaman zaman vergi dairesi, tapu müdürlüğü başka zaman bilmem hangi kurumun  Elbistana taşınması olacaktır.  Bunun acı örneğini Ekinözü ilçesinde seyretmekteyiz. Gittikçe küçülen bir ilçe konumuna gelmiştir. Halbu ki 90 lı yıllarda Ekinözü ilçe yapılırken oradaki nüfusu korumak ve sosyal imkanlarını artırmak amaçlanmıştı. Günün iktidar ve iktidar ortağı siyasetçileri bu yük sizin omuzunuzdadır. Varsa bir ağırlığınız bu ağırlığı ortaya koymanın zamanıdır.  Biliyoruz ki bu cümle ağır olduğu gibi yük de ağırdır. Konu Afşin olunca cümlelerimiz biraz daha ağır olacaktır. Afşin Türkiye ölçeğinde büyük bir ilçedir. Bunu herkes bilmeli. Konu Afşin olunca ortak bir dil kullanmayı şiar edinmemiz ve tek vücut olmamız gerekmektedir. Bu konuda tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarını, idari amirleri ve toplumun kanaat önderlerini Afşin halkını da arkasına alarak   canlı yayında ortak basın açıklamasına davet ediyoruz. Cesur insanların cesur adımlar atma zamanıdır.

            Değerli Hemşehrilerim bizim Afşin’e bakış açımız budur ve daima bu olacaktır. Yalnız değilsiniz 80.000 nüfus büyük bir güçtür. Asıl olan hep bir ağızdan Afşin diyebilmektir. Sevdası Afşin olanın rüyası Afşin olur.

Biz AFŞİN sevdalısıyız…..”