DEVA Partisi Afşin İlçe Başkanlığından Kül Yağdıran Santrale tepki! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

DEVA Partisi Afşin İlçe Başkanlığından Kül Yağdıran Santrale tepki!

Bu haber 09 Şubat 2021 - 6:57 'de eklendi.

DEVA Partisi Afşin Kurucu İlçe Başkanı Mimar Mevlüt Kır,yazılı bir açıklama yaparak Halkın üzerine Kül yağdıran Santralin uygulamasının kabul edilmeyeceğini belirtti.

DEVA Partisi Afşin Kurucu İlçe Başkanı Mimar Mevlüt Kır imzasıyla yayınlanan Basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı;

Sevgili Afşinli Hemşehrilerim….

AFŞİN-ELBİSTAN A TERMİK SANTRALİ HAKKINDAKİ BASIN AÇIKLAMAMIZDIR.

Yıllar yılı zehrini ciğerlerimize kadar soluduğumuz bu santral artık bir kangren olmuştur. Ara ara sosyal medyada gündeme gelmektedir. AFŞİNLİ ve ELBİSTANLI vatandaşların nerdeyse tamamının ortak düşüncesi olan bu durum her hangi bir nedenden dolayı bir şekilde unutturulup yöneticiler bildiğini okumaya devam etmektedir. Bu santralin filtresiz bir gün dahi çalışmaması gerekmektedir. AFŞİN halkının buna tahammülü kalmadığı gibi bu halkın sağlığının da dayanacak gücü kalmamıştır. Her gün yeni bir kanser vakası görmekteyiz ve bir canımızı kaybetmekteyiz. Allah her canı aziz kılmıştır. Kaybettiğimiz canların vebalini Allah katında sessiz ve tepkisiz kalan herkes ödeyecektir. Bu yük bu topraklarda yaşayan her ferdin sırtında olduğu gibi özellikle bu gün ülkeyi yöneten iktidar ve iktidar ortağı siyasilerin omzundadır. Soruyoruz o zaman neredesiniz. Sesinizin çıkması için ne yapmalıyız, daha ne kadar ölmeliyiz. Ya da neden sesinizi duyamıyoruz.  Hangi dengeler bu konuda size engel oluyor. AFŞİN halkının gücünden daha büyük bir güç mü sizi bu konuda alıkoymaktadır. Filtre inşaatına başlandığı söylenmektedir. Soruyoruz yönetici ve siyasilere. Filtreler aktif hale getirilmeden santral neden çalışmaya devam etmektedir. Kaç para kaç candan daha kıymetlidir.

Bu konuda tavrımız iyi anlaşılmalıdır. Evet binlerce insan orda iş ekmek peşindedir. Tamamen kapatılsın demiyoruz. Ama dünya normlarına uygun filtre sistemi tamamen aktif hale getirilmeden çalışmasına değil bir gün bir dakika dahi müsaade edilmemelidir.

Bir soruyu da sormadan geçemiyoruz. Bu firma bu santrali alırken sözleşmesinde filtre şartı getirilmiş midir?

Bu açıklamayı yerel medyanın tamamı ile paylaşıyor ve bu konudaki ilk adımı atarak sosyal sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Bu işin takipçisi olacağımıza dair sizlere söz veriyoruz.

BiR AFŞİN TÜM AFŞİNDİR. BİR AFŞİLİNİN CANI TÜM AFŞİN KADAR KUTSALDIR…