SON DAKİKA

Kahramanmaraş Valiliği Kısıtlamadan Muaf yerler ve kişileri açıkladı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Kısıtlamanın tüm detayları kamuoyuyla paylaşıldı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Elbistan Belediyesi’nden yapılandırma uyarısı!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Afşin’de Ortopedi, Op.Dr.Orçin Bozkurt’a emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Ecevit Kavak; Muhsin Başkanımızı Özlemle anıyoruz”

Bu haber 25 Mart 2020 - 13:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hayatını vatan ve millet sevdasına adayan Muhsin Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 günü Kahramanmaraş’ta helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybetmişti.AFŞİN HABER’e açıklamada bulunan Büyük Birlik Partisi Afşin İlçe Başkanı Ecevit Kavak,11. Vefat yıl dönümünde Muhsin Başkanımızı rahmet ve özlemle yad ediyoruz dedi.

BBP Afşin İlçe Başkanı Ecevit Kavak,yaptığı açıklamada, Herkes net bir şekilde bilmelidir ki; “Bizim liderimiz Suikast’e kurban gitmiştir. Bu hain suikast bizleri bölemez, davamızı hainlikle, darbeyle bölmeye çalışanlar bizi asla yolumuzdan çeviremeyeceklerdir. Soğuk karlı bir kış günü Şehit olan liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun katillerine inat daha güçlü ve daha azimli çalışmaktayız.” dedi.

AFŞİN HABER’e açıklama yapan Kavak, şu ifadeleri kullandı;

“25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş mitinginin ardından Yozgat’ ta yapacağı mitinge gitmek için bindiği helikopter, her ne kadar sebebi belli olmayan bir kaza niteliği taşısa da; bunun adının hain bir suikat olduğu tarafımızdan net bir şekilde bilinmektedir. Helikopterin düşmesinin ardından İHA muhabiri İsmail Güneş, 112 Acil Servis’i aramış ve yaptığı konuşmada bacağının kırık olduğunu, helikopterde yer alan BBP Sivas il Başkanı Erhan Üstündağ’ın inlediğini söylemişti. BBP Sivas il Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya’dan, Helikopterin pilotu Kaya İstektepe’ den hiçbir ses gelmediğini ve Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nu ise göremediğini bildirmiştir. Bölgede yapılan arama çalışmaları sonrasında, kazadan 48 saat sonra helikopterin enkazı ve Muhsin Yazıcıoğlu dahil 6 kişinin cansız bedeni 17 gönüllü civar köylüleri tarafından Keş Dağı Kuru Dere Kanlı çukur mevkiinde bulunmuştu.  İlgili dönemde yetkili mercilere yaptığımız müracaatlarda ve sorgularda; Muhsin Yazıcıoğlu’ nun kaza Suikast’ ini  aydınlatacaksınız diye ısrarlarımız karşısında dönemin siyasetçileri  bize: “KAZADAN KAZA ÇIKARMAYIN” demişlerdi. Ama 15 Temmuz’u yaşadıktan sonra onlarda gördü ki kazadan bir suikast, bir de darbe çıktı. Zaten 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen FETÖ başarısız askeri darbe girişiminin ardından İzmir’ de yakalanan darbeci Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak’ ın, düşen helikoptere kısa sürede ulaşıp bunu diğer ekiplere iletmeyip ve helikopterin GPS cihazını sökerken görüntülenmiş, kaza kırım ekibindeki astsubaylardan biri olması sebebiyle hakkında soruşturma açılmış olması ve Özsıcak’ ın bir FETÖ mensubu olması sebebiyle kamuoyunda, Muhsin Yazıcıoğlu’ nun FETÖ/PDY  tarafından düzenlenen bir suikast sonucu helikopteri düşürülmek suretiyle öldürüldüğü şüphesi bize göre netlik kazanmıştır.  Konunun takipçisi olduğumuzu tekrar tekrar hatırlatır, Başta B.B.P. Kurucu Genel Başkanımız Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere; beraberindeki Şehit İsmail Güneş Ağabeyimize, Şehit Erhan Üstündağ ağabeyimize, Şehit Murat Çetinkaya ağabeyimize ve Şehit Kaya İstektepe ağabeylerimize Allah’tan Rahmet diliyor, geride kalan ailelerine de Sabrı Celil diliyoruz. “