SON DAKİKA

Afşin’in Yeni Simgesi Işıklandırıldı!

GÜNCEL, İNANÇ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Hurman Çayına düşen 74 Yaşında ki kişi hayatını kaybetti!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Sefer Aycan’dan Elektrik dağıtımına ilişkin Soru önergesi!

EKONOMİ, GENEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Elbistan Belediyesi İlaçlama Çalışmalarına Devam Ediyor!

Bu haber 17 Mart 2020 - 6:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elbistan Belediyesi, koronovirüse karşı önlem amaçlı olarak ilaçlama ve dezenfektasyon çalışmalarını devam ettiriyor. Bu kapsamda ilçe merkezinde bulunan tüm camiiler ilaçlanıyor.Çin’de başlayıp tüm dünyayı saran koronovirüsle ilgili tedbirler yurt genelinde alınmaya devam ediyor. Elbistan Belediyesi de koronovirüs tehdidine karşı ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ün talimatı doğrultusunda, Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma kapsamında ilçedeki tüm camiler ilaçlanarak dezenfekte ediliyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Elbistan Belediyesi, “Çin’de ortaya çıktıktan sonra dünyanın birçok ülkesinde görülen koronavirüs hastalığına karşı, belediyemizce oluşturulan ilaçlama ekiplerimiz, ilçe merkezimizde bulunan camilerde tedbir amaçlı olarak ilaçlama ve dezenfektasyon çalışması başlattık. Vatandaşlarımızın ibadetlerini huzurlu ve güven ortamında yapmaları için tüm tedbirleri almış bulunmaktayız. Zaten düzenli olarak yaptığımız dezenfeksiyon çalışmalarına bu kez toplu kullanım alanlarını da ilave ederek kapsamı genişlettik. Okullarımızın ve kurslarımızın tatil olması nedeni ile ilk olarak camilerimizden başladık. Gün içerisinde ibadethaneler ilaçlanırken, mesai bitiminden sonra da kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalar ilaçlanmaktadır. Önümüzde ki günlerde de tüm okullarımızda dezenfekte çalışmalarımız başlayacaktır.  Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere devletimizin tüm kurumlarının uyum içerisinde çalışarak erken alınan tedbirler sayesinde ülkemiz bu süreci atlatacaktır. Biz de bakanlığımızın bu tedbirlerini yerel düzeyde uygulayarak önlem almaya çalışıyoruz” denildi.

Vatandaşlar ise ilaçlamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ibadetlerini daha temiz ve güven ortamında yaptıklarını belirtti. Elbistan Belediyesi’ne çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz dediler.