SON DAKİKA

Ücretsiz spor akademi kursları başladı.

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, SPOR, YAŞAM

Büyükşehir’den Karla Etkin Mücadele.

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Yaylada Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı.

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

ELBİSTAN ŞEHİDİNE AĞLADI!

Bu haber 20 Mart 2020 - 11:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şehit Uzm. Onb. Oğuzhan Taş Sonsuzluğa Uğurlandı

ELBİSTAN ŞEHİDİNE AĞLADI

Bahar Kalkanı Harekâtında Suriye’nin Muhanbal Bölgesi Meskûn Mahal girişinde Rejim Unsurlarınca yapılan Roketatarlı saldırı sonucu şehit olan Ekinözü ilçesinin Kürtül Mahallesi nüfusuna kayıtlı 28 yaşındaki uzman onbaşı Oğuzhan Taş, gözyaşları ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Elbistan Devlet Hastanesi morgundan alınan Şehit Uzm. Çvş. Oğuzhan Taş’ın cenazesi, cenaza aracıyla siren sesleri arasında cenaze töreninin yapılacağı Hocazade Mezarlığı alanına getirildi. Hocazade Caminde kılınan öğle namazına müteakip Şehit Uzm. Çvş. Oğuzhan Taş için cenaze töreni düzenlendi. Törene üst düzey protokol, şehit ailesinin yakınları ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Yapılan cenaze töreninde Şehit Uzm. Çvş. Oğuzhan Taş’ın biyografisi okundu. Daha cenaze törenine katılanlardan Şehit Uzm. Çvş. Oğuzhan Taş için helallik alındı.

  Kılınan cenaze namazının ardından Şehit Uzm. Çvş. Oğuzhan Taş’ın naşı askerler tarafından omuzlara alınarak, Hocazade Mezarlığına taşındı ve dua ve gözyaşları arasında toprağa verildi ve sonsuzluğa uğurlandı.

Şehit Uzm. Çvş. Oğuzhan Taş’ın yaklaşık 1 ay öncede yine Suriye’de şehit olan amcaoğlu Ceyhun Taş’da bu alanda yapılan cenaze töreni ile toprağa verilmişti.

Dünyanın gündemini teşkil eden Koronavirüz nedeniyle cenaze törenine katılan tüm protokole, yetkililere, asker ve polisler ile vatandaşlara maske dağıtıldı. Cenaze namazına katılanlara saflarda aralık bırakılması uyarısı yapıldı.