SON DAKİKA

“1 MART’TA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK”

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

“Kültürel Sınırlarımızda Hâlâ Egemeniz”

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

Büyükşehir İtfaiyesi Faciayı Engelledi!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

10 yaşında il birincisi oldu, hedefi Türkiye birinciliği!

GENEL, GÜNCEL, İNANÇ, ÖZEL HABER, YAŞAM

Elbistan’da Camiler Cuma Namazına Hazır!

Bu haber 28 Mayıs 2020 - 6:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Gürbüz, “Güvenli ibadet için tüm tedbirleri alıyoruz”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir toplu ibadete kapalı olan camiler, açılış için hazırlanıyor. 29 Mayıs’ta kılınacak ilk Cuma namazı için Elbistan Belediyesi ekipleri tarafından ilçe genelindeki camilerde dezenfekte çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Hemşerilerimizin, ibadetlerini güvenle gerçekleştirmeleri için gerekli tüm tedbirleri almaya özen gösteriyoruz” dedi

Bilim Kurulunun önerisi ve Diyanet İşleri Başkanlığının kararı ile Koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart 2020 tarihinde toplu ibadete kapatılan camilerin 29 Mayıs’ta ibadete açılacağının duyurulması üzerine, Elbistan Belediyesi ilçeye bağlı tüm camilerde dezenfekte yapıyor.

Elbistan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nce oluşturulan koronavirüs ile mücadele ekipleri, camii içerisinde bulunan halı, kolon, giriş, kapı kolu gibi temasın olabileceği yerleri dezenfekte ediyor.

Çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ilçede bulunan tüm camilerin tek tek temizlenerek dezenfekte edildiğini söyledi.

Başkan Gürbüz, “Küresel salgına dönüşen Kovid-19 nedeniyle camilerimizden ayrı olarak 76 gün geçirdik. İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde belirtilen kurallar çerçevesinde bu Cuma günü camilerimiz ibadete açılacak. Belediyemize bağlı Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerimiz, kılınacak Cuma namazı öncesinde tüm camilerimizde dezenfekte çalışmalarına başladık. Bugüne kadar camilerimizin dezenfeksiyonunu düzenli olarak yerine getirmiştik. Bundan sonra da gerekli tedbirleri almaya devam edeceğiz” dedi.

Vatandaşlardan 29 Mayıs’ta kılınacak ilk Cuma namazı için alınan tedbirlere uymalarını isteyen Başkan Gürbüz, “Camilerin iç kısımları ve bahçeleri başta olmak üzere yeşil alanların temizliğini ve dezenfektasyonlarını yapıyoruz. Hemşerilerimizin, ibadetlerini güvenle gerçekleştirmeleri için gerekli tüm tedbirleri almaya özen gösteriyoruz. Bu noktada vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor. Camilerden bir daha uzak kalmamak için alınan kurallara harfiyen uyulması gerekiyor.  Vatandaşlarımız Cuma günü daha tedbirli olsunlar. Maske kullanma zorunluluğuna mutlaka uysunlar. Bu tedbirler sayesinde inşallah bir daha camilerimizden uzak günler geçirmek zorunda kalmayız” ifadelerini kullandı.