Elbistan’da Doğan Her Çoğunun Bir Ağacı Olacak! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Elbistan’da Doğan Her Çoğunun Bir Ağacı Olacak!

Bu haber 06 Eylül 2019 - 4:59 'de eklendi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet GÜRBÜZ kentin daha yeşil olması ve gelecek nesillere daha yeşil bir Elbistan bırakabilmek için ‘Her Bebeğe Bir Fidan’ uygulaması için ilk adımı attı.

Elbistan Belediyesi sürdürülebilir bir şehir hedeflerini gerçekleştirmek ve gelecek nesillere yeşil bir Elbistan bırakabilmek amacıyla yeni bir kampanyaya hazırlanıyor. Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ün öncülük ettiği çalışma kapsamında Elbistan’da dünyaya gelen her bebek için belediye tarafından oluşturulacak orman alanına fidan dikilmesi planlanıyor.

BELEDİYE HER DOĞAN BEBEK İÇİN FİDAN DİKECEK

‘Her Bebeğe Bir Fidan’projesi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Gürbüz, Belediye olarak yeni çocuk sahibi olan çiftlerin mutluluklarını birlikte paylaşmak istediklerini dile getirdi. Elbistan Belediye Meclis Üyeleri adına bir hatıra ormanı kurmak istediklerini de açıklayan Gürbüz, “Biz vatandaşlarımızın sevinç ve hüzünlerinde her zaman yanlarında olmaya gayret göstereceğiz. Her bebeğe bir fidan projemiz fidan dikimi ile de anlamlı hale gelecek. Yavrularımızın isimleri inşallah bu ağaçlar ile birlikte büyüyecek. Şehrimizde bundan sonra doğan her çocuğun bir ağacı olacak. Sürdürülebilir bir şehir olacağız; böylelikle gelecek nesillere daha yeşil bir Elbistan bırakmanın da adımlarını atmış olacağız” dedi.