SON DAKİKA

“1 MART’TA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK”

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

“Kültürel Sınırlarımızda Hâlâ Egemeniz”

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

Büyükşehir İtfaiyesi Faciayı Engelledi!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

10 yaşında il birincisi oldu, hedefi Türkiye birinciliği!

GENEL, GÜNCEL, İNANÇ, ÖZEL HABER, YAŞAM

Emekli Müftü Acar’dan Afşin ve Elbistan’a ziyaret!

Bu haber 02 Eylül 2020 - 5:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aslen Elbistanlı olup İzmir İl Müftülüğü görevinden emekliye ayrılan ve Samsun’da ikamet eden Emekli Müftü İbrahim Acar,geldiği memleketinde Afşin ve Elbistan’da bazı ziyaretlerde bulundu.

Emekli Müftü İbrahim Acar,ilk olarak Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar’ı makamında ziyaret etti.1972-1975 yılları arasında görev yaptığı Afşin’de yapılan hizmetlere ilşkin sohbet gerçekleştiren Emekli Müftü İbrahim Acar,Kaymakam Ahmet Can Pınar’a görevinde başarılar diledi.

Ziyaretten çok memnuniyet duyduğunu ifade eden Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar ise teşekkür etti.

Emekli Müftü İbrahim Acar,daha sonra Afşin Müftüsü Hayrullah Balta ile görüştü.İlçemize yapılan Dini ve Hayri hizmetlere ilişkin sohbet gerçekleştiren Acar, Afşin Eshab-ı Kehf’in de burada olduğu bir mekan olması hasebiyle hizmetlerin en güzeline layıktır dedi.

Afşin Müftüsü Hayrullah Balta’da tanışmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek ziyaret için teşekkür etti.

Emekli Müftü İbrahim Acar, Elbistan ilçesine geçerek Elbistanın Sesi Gazetesi Kurucusu Gazeteci Mehmet Göçer’i makamında ziyaret etti.

Burada Gazeteci Mehmet Göçer ile Afşin ve Elbistan’da görev yaptığı yıllara ilişkin sohbet eden Acar,Gazeteci Mehmet Göçer bu bölge için bulunmaz bir değerdir.Kendisiyle tanış olmaktan,hemşehri olmaktan büyük mutluluk duyuyorum dedi.

Ziyaretten dolayı teşekkür eden Gazeteci Mehmet Göçer ise Emekli Müftü İbrahim Acar’a görev yaptığı dönemlerde Afşin ve Elbistan’a yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Gün içerisinde Afşin’e dönüş yapan Emekli Müftü İbrahim Acar Afşin Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Derneği (GÖNÜLDER) Başkanı Hüseyin Bozkurt ve Dernek üyelerine ziyarette bulundu.

Ülke genelinde Eshab-ı Kehf’in tanıtımına yönelik çalışmalarını yakından takip ettiği GÖNÜLDER’e başarılar diliyorum diyen Acar,çok kutlu bir görev ifa ediyorsunuz.Başarılar diliyorum dedi.

Emekli Müftü İbrahim Acar, son olarak Afşin Merkez Yayın Gurubu Genel Yayın Yönetmeni Halil Demir ile de bir süre görüştü. Burada Canlı yayında görev yaptığı dönemde Afşin’e yapılan hizmetleri anlatan Acar,unutamadığı anıları Afşinlilerle paylaştı.