Ergün Ertekin Camii İbadete Açıldı! | Afşin Haber
SON DAKİKA

Temizlik Personelleri Afşin Haber Merkezine misafir oldu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Karaoğlan Şube Müdürü Kekil; “Öğrenci Merkezli Çalışıyoruz!”

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Ergün Ertekin Camii İbadete Açıldı!

Bu haber 07 Haziran 2021 - 6:50 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Afşin’de İğdelioğlu yolu üzerinde Hilal Kent’de inşa edilen ve Afşin’in önce ki dönem Belediye Başkanlarından Ergün Ertekin’in adını taşıyan Cami düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Afşinbey Yapı Kooperatifi tarafından inşaatına başlanan ve hayırseverlerin katkıları ile yaptırılan Hilal Kent Ergün Ertekin Camii hem alt kat hem de üst katıyla ibadete açıldı.

Afşin’de 1989-1999 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan Merhum Ergün Ertekin’in adını taşıyan Camiide aynı ada 750 kişi ibadet edebilecek. Bahçesi,müştemilatı,alt katı orta katı ve bayanlar kısmı ile tamamlanan ve muhteşem hat işlemesi ile de göz kamaştıran Camii için geçtiğimiz Cumartesi günü açılış töreni düzenlendi.

Saat 15:00 de düzenlene  açılış töreni Kur’an Tilaveti ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Programa katılan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, bir konuşma yaptı.

Önce ki dönem Belediye Başkanlarımızdan Merhum Ergün Ertekin’in adını taşıyan Camimizin açılışı için bugün burada bir araya geldik diyen Başkan Güven,Caminin hayırlara vesile olmasını diledi.

Başkan Güven,konuşmasında şunları söyledi;

Daha sonra bir konuşma yapan Afşinbey Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşkale, Camimize katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

Taşkale, şöyle konuştu;

Daha sonra Dua yapılan Cami kurdele kesiminin ardından ibadete açıldı.

Açılış programına Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven,Afşin Sağlık Yüksek Okulu Genel Sekreteri Nusret Karataş,CHP İlçe Başkanı Hüseyin Sığınır,İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Taşkale,Afşin Baro Temsilcisi Av.Mehmet Turan,Kent Konseyi Başkanı Av.Hacı Bayram Veli Arıkan,Türk Eğitim Sen Kahramanmaraş 2 Nolu Şube Başkanı Bayram Doğan,DİVA Sen Afşin İlçe Başkanı Yusuf Donar ve çok sayıda davetli katıldı.

Program yemek ikramı ile son buldu.