Gelecek Partisi İl Başkanı Afşin’i ziyaret etti.“Esnaf zor durumda” | Afşin Haber
SON DAKİKA

Filistin ve İstanbul’dan Haberin Merkezine ziyaret!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Yazar Adem Gümüş, Afşin’de Öğrencilerle buluştu!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, YAŞAM

Gelecek Partisi İl Başkanı Afşin’i ziyaret etti.“Esnaf zor durumda”

Bu haber 18 Haziran 2021 - 6:24 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ın kuzey ilçelerinden Afşin, Elbistan ve Ekinözü’ne ziyaret gerçekleştiren ve esnaflarla bir araya gelen Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Muharrem Çevik, Esnafın zor durumda olduğunu söyledi.

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatı saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Daha önce kent merkezinde ziyaretler gerçekleştiren Gelecek Partisi Teşkilatı, ziyaretlerini kuzey ilçeler ile sürdürdü.  Bu kapsamda İl Başkanı Muharrem Çevik, Onikişubat İlçe Başkanı Cengiz Çiçek, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Latif Öztürk ve il teşkilatının da katılımıyla, Afşin Elbistan ve Ekinözü’nde esnaf ziyaretlerinde bulundu. İlçelerin cadde ve sokaklarına inerek esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Gelecek Partisi teşkilatı, sıcak ilgiyle karşılandı. Esnafın sorunlarını dinleyerek tek tek not alan parti heyeti, esnafın sorunlarını gündeme taşıyacaklarını belirttiler.

‘HER GEÇEN GÜN İŞLERİ DAHA KÖTÜYE GİDİYOR’

Esnafı gezerek hal hatır soran ve hayırlı işler dileyen Çevik,  “Yönetimimiz ile birlikte esnaf ziyaretleri yaparak, vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz. Kahramanmaraş ne kadar güzel olsa da esnafın hali, ahvali, durumu güzel değil. Her geçen gün işleri daha kötüye gidiyor. Büyük bölümü kiracı durumundaki esnafın sigorta primleri, kira borçları, birikmiş durumda. Kredi ve kredi kartlarıyla bir süre ayakta kalmaya çalışmışlar ama o borçları da artık döndürülemez hale gelmiş. Bizler esnafın sesini kamuoyu nezdinde duyurmaya devam edeceğiz. Partimizin bu konuyla ilgili çözüm önerileri hazır. Bunları kamuoyuyla da sık sık paylaşıyoruz. Esnafımız ve vatandaşlarımız için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gözlemlediğimiz kadarıyla esnaf çok zor durumda” dedi.