SON DAKİKA

Başkan Güngör; “Başımız Sağ Olsun”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Covid-19 Kamu Spotunda Rol alanlara Ödül ve Teşekkür Belgesi!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Afşin’de Kardiyoloji M.Çağrı Demir’e emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Haşim Yanar; “Adaylığım Hukuksuzlukla Engellenmeye çalışılıyor”

Bu haber 13 Mart 2020 - 8:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Adayı Haşim Yanar’ın Adaylığına sekte vurmak amacıyla engelleme girişimleri başlatıldı. Yanar’ın tebliğ edilen Merkez Disiplin Kurulu yazısı ile kesin ihraç istemi ile Disipline sevk edildiği ortaya çıktı.

Dün bir yazılı basın açıklaması yapan Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Adayı Haşim Yanar,Hareketimizin değerlerine hasrettiğimiz ve neredeyse “delegenin tamamına yakının” hislerine öncülük ettiğimiz adaylık çalışmalarımızı, hak, hukuk, vicdan, vefa ve nezaket ekseninde sürdüreceğiz Allah’ın izni ile.Bütün dava arkadaşlarımı,Muhsin Başkanın hatıralarına, uğruna canını verdiği inanç davalarına sahip çıkmaya davet ediyorum..Hiç şüphesiz ki;Hareketimizin izzeti ve geleceği ekseninde tamamen samimi niyetlerle çıktığımız bu yolun vekili de ALLAH’tır, sahibi de ALLAH’tır dedi.

İşte Yanar’ın açıklaması;

***

LÜZUMUNA BİNAEN ZARURİ AÇIKLAMA;

Çok değerli dava arkadaşlarım;

Partimiz Genel Başkanlığına adaylığımızı açıklayacağımızın anlaşılması ile birlikte “kesin olarak hukuktan geri dönecek, sudan bahanelerle” çalışmalarımızı bloke etmek, böylelikle adaylığımızı engellenmek üzere;

12.02.2020 tarihinde tarafıma tebliğ edilen MDK yazısı ile,

“Adeta mezardan ölüyü çıkarıp, olur ya ölmedi ise bir kere daha öldürelim dercesine bir ihtimam, acımasızlık, vefasızlık ve maalesef kaybetme korkusu ile kesin ihraç istemli ve tedbirli olarak disipline
sevk edilmiş,

Adaylığımı açıklamamla birlikte de;

10.03.2020 tarihinde tarafıma tebliğ edilen MDK yazısı ile;

MKYK üyeliği 10 ay önce sona ermiş biri olduğum ve Merkez Disiplin Kurulunun yetki sınırlarından çıktığım halde, emir/görev telakkisi ile haksız, hukuksuz, vicdansız ve kesinlikle geçersiz bir kararla “olmayan MKYK üyeliğinden” çıkarılmış, güya parti üyeliğinden de ihraç edilmiş bulunmaktayım.

*Bu geriye dönük ve geçersiz kararın alınması ile birlikte, hukukun en temel ilkelerinden olan “MAKUL SÜRE ” kavramı ihlal edilmekle kalınmamış,

*Hem MKYK üyesi olmadığım halde, Merkez Disiplin Kurulu uhdesinde disipline sevk edilmemle sevk yetkisi kötüye kullanılmış,

*Hemde “Merkez Disiplin Kurulu” hukuki dayanağı olmayan, politik mülahazalara alet edilmiş, yetkileri olmayan bir işe sürüklenmiştir..

Böylelikle maalesef;

Hukuk dışı yollara tevessül edilerek, partimizin en üst karar organı olan MKYK’nın iradesini sakatlayan eylemler icra edilmiş, partimizin kamuoyundaki saygınlığını gölgeleyecek şaibeli bir kararın altına imza atılmıştır.

Kendi iç işlerinde kendi üyelerine karşı hukuki olmayan, gayri yasal işlemlere tevessül eden siyasi parti yöneticilerinin, ülke meselelerine ve halkın çözüm bekleyen problemlerine katkı sağlamaları mümkün değildir.

Adam kazanmak yerine kaybetmeyi, tamir etmek yerine hiç etmeyi, tedavi etmek yerine felç etmeyi, meşru zeminde ve meşru yollarla yarışmak yerine yok etmeyi önceleyen,

Hatırına var olduğu değerlere savaş açarak, bu hususta ne kadar iz varsa silmeye kasteden, bu hastalıklı halin ve siyaset yapma biçiminin hiçbir hükmü kalmamıştır.

Ucuz entrikalarla çıkışımızın önünü alabileceğini düşünenler çok kısa süre sonra hem hayal kırıklığına uğrayacak, hem de en yakın arkadaşlarına reva gördükleri bu onur kırıcı durum karşısında, eğer kalmış sa duyguları çok utanacaklardır.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki;

Hem siyasi partiler kanununa, hem de parti tüzüğüne aykırı olan bu “POLİTİK KARAR” en kısa sürede yargıdan dönecektir.

Bu tip entrikalarla bizi yolumuzdan alı koyacaklarını sananlara tavsiyem;

“”Delegeden korkmasınlar, parti tabanından kaçmasınlar.

Demokratik imkanlar çerçevesinde, aslanlar gibi kurultay salonunda yarışmak varken ucuz usul ve yöntemlerle insanların muhalefet etme hürriyetine çomak sokmasınlar.””

İnsanların güvenerek altına imza attıkları karar nüshalarını keyfi hırs ve ihtiraslarına göre istismar ederek kötüye kullandıkları için hukuk önünde hesap vereceklerini de unutmasınlar..

Kim ne yaparsa yapsın;

Hareketimizin değerlerine hasrettiğimiz ve neredeyse “delegenin tamamına yakının” hislerine öncülük ettiğimiz adaylık çalışmalarımızı, hak, hukuk, vicdan, vefa ve nezaket ekseninde sürdüreceğiz Allah’ın izni ile.

Bütün dava arkadaşlarımı,

Muhsin Başkanın hatıralarına, uğruna canını verdiği inanç davalarına sahip çıkmaya davet ediyorum..

Hiç şüphesiz ki;

Hareketimizin izzeti ve geleceği ekseninde tamamen samimi niyetlerle çıktığımız bu yolun vekili de ALLAH’tır, sahibi de ALLAH’tır.

Selam saygı ve hürmetlerimle camiamıza arz ederim.

12.03.2020
Haşim YANAR
Büyük Birlik Partisi
GENEL BAŞKAN ADAYI