SON DAKİKA

Şehir Meydanı Projesinde Yıkımlar Başladı.

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Aycan,Boşanmış Aileler ve Çocuk İcrasına ilişkin konuştu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

En Büyük Sağlık Sorunu: Fiziksel İnaktivite

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

İlçe Vaizi Enes Bozmaz, Kadir Gecesi Özel Yayınımıza katıldı!

Bu haber 10 Mayıs 2021 - 6:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin Haber Merkezi tarafından başlatılan her gün farklı bir mekandan Canlı Yayın programı Cumartesi günü Afşin Ulu Camii (Pir Ali Camii)’nden yapıldı.

Ramazan ayının bitmesinin hüznü,Kadir gecesine ulaşmanın sevinci ile gerçekleştirilen programda Kadir gecesine ilişkin önemli bilgiler verildi.

Kadir Gecesi Özel Yayını olarak Facebook Sosyal Medya hesabımızdan ekranlara gelen programda Afşin Müftülüğü Vaizi Enes Bozmaz, Afşin Merkez Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Halil Demir’in sorularını yanıtladı.

İlhan Kapulu’nun Kadir Suresi Tilaveti ve ardından okuduğu Meali ile başlayan programda Vaiz Enes Durmaz, Kadir Gecesini en iyi şekilde idrak edebilmenin yolu O’na ulaşmanın heyecanını duymaktan geçmektedir dedi.

Kadir gecesine eriştik ancak içimizde ona kavuşmanın bir heyecanını duymuyor isek Kadir gecesinin feyzinden ve bereketinden nasibimizi alamayız demektir diyen Enes Bozmaz, bu gece de yüzlerce rekat namaz kılmak ve ya sayfalarca Kur’an okumaktan önce herkes kendi günahlarını bilir. O günahlara dönmemek üzere bir başlangıç yapmanın kararını almamız gerekir dedi.

Elbette Kadir Gecesinde bol bol Kur’an okumalıyız.Çünkü Hayat rehberimiz Kur’an bu gecede inmeye başladı diyen Bozmaz, ne isteyeceksek gönülden ve samimi bir şekilde istemeliyiz. Bu gecenin en önemli duası, “Yarabbi sen affedicisin,affetmeyi seversin,beni de affet”tir dedi.

Ramazan ayı bittikten sonra eğer hayatımızı Kur’an ışığında bir düzene koyamıyorsak Ramazan ayından gerektiği gibi nasiplenememişizdir diyen İlçe Vaizi Enes Bozmaz, bugünden sonra yeni bir sayfa,yeni bir başlangıç olmalıdır dedi.

İlçe Vaizi Enes Bozmaz, son olarak ise bu gece İnsanlığı kasıp kavuran salgından bir an önce kurtulmamız için dua edelim dedi.