Kahramanmaraş Otogarı’ndaki Çile Meclis Gündeminde! | Afşin Haber
SON DAKİKA

CHP İlçe Başkanı Afşin Pazarcılarının sorunlarını dinledi!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kahramanmaraş İçin Kar Yağışı Uyarısı.

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Kahramanmaraş Otogarı’ndaki Çile Meclis Gündeminde!

Bu haber 09 Mart 2021 - 6:37 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, memleketine gelen vatandaşların kente dair ilk fikrini edineceği Kahramanmaraş Otogarı’nda yaşanan bakım ve yenileme adı altındaki rezaleti Meclis gündemine taşıdı. Kahramanmaraşlılar ve esnaf durumdan oldukça rahatsızlık duyarken, öyle ki 2 haftada bitirilecek işler 7 ayda bitirilememiş durumda.

2020 Eylül ayında Kahramanmaraş Otogarı’nda düzenleme ve bakım adı altında bir dizi yenileme çalışması başlatan Hayrettin Güngör yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, aradan geçen 7 aya rağmen çalışmaları bitiremedi.

Çalışmaların neden öylece ortada bırakıldığına dair vatandaşlara herhangi bir açıklama dahi yapılma gereği duyulmazken, Atom Karınca Ali Öztunç konuyu Ankara’da TBMM gündemine taşıdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yazılı olarak cevaplaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na önerge sunan Ali Öztunç’un kamuoyu adına yanıt beklediği sorular şu şekilde;

*

                                 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

*

Aşağıdaki sorularımın Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

Ali ÖZTUNÇ

Kahramanmaraş Milletvekili

  • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin şehirler arası otobüs terminalini yenileme çalışmasında son durumu nedir? Yapımı ne zaman tamamlanacaktır?
  • Terminal esnafının yaşadığı sıkıntıların giderilmesi konusunda bir çalışmanız var mıdır? Mağdur durumdaki terminal esnafına herhangi bir destekte bulunacak mısınız?
  • Terminalin tadilat maliyeti ne kadardır? Bu tadilatı yapan yüklenici firma kimdir?

www.upscalerolex.to/ fuses About 18 specialized qualities of irritating scrutinize .