SON DAKİKA

Başkan Adayı Abdullah Gül; “Sürekli sahada olacağız”

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

812 Yıllık Çınar’a Büyükşehir Koruması!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Ak Parti Afşin İlçe Yürütme Kurulu belli oldu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de bu Kiraz’ı görenler şaşırıyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Moldova’lı Bişa Afşin’de Müslüman oldu!

Bu haber 07 Ocak 2020 - 12:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin İlçe Müftülüğüne müracaat ederek Müslüman olmak istediğini beyan eden Moldava uyruklu Bişa bugün Afşin’de Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Bişa,Meryem adını aldı.

Moldova uyruklu olup Amanya’da ikamet eden Bişa,eşi Emrah Çoban ve ailesiyle birlikte  İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet  getirerek Müslüman  oldu.

Afşin İlçe Müftüsü Hayrullah Balta ihtida töreninde yaptığı konuşmasında ‘’ Genç kızımızı bu güzel kararından dolayı tebrik ediyorum.  Kendisi araştırmış ve İslam dininin hak din olduğuna inanarak Müslüman olmaya karar vermiş.Hayırlı ve mübarek olsun. Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldunuz ve adeta yeniden doğmuş gibi tertemiz, günahsız oldunuz.Bundan sonra sizlere düşen İslamı öğrenerek yaşamak ve yaşadığınız toplumda örnek olmaktır.Böylece sizin bu güzel yaşantınız ve üstün ahlaki meziyetleriniz inşallah birçok kişinin  Müslüman olmasına vesile  olacaktır. Bu istikametinizi ömrünüzün sonuna kadar devam ettirmenizi  dilerim. ’’ dedi.

Afşin Müftüsü Hayrullah Balta, Müslüman olarak Meryem ismini  alan Bişa’ya  yapılan törende İhtida belgesi  ve Kuran-ı Kerim  hediye etti.