SON DAKİKA

Afşin’de Kırtasiye Sezonu indirimleri NEVA Kırtasiyede!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Güngör; “Gazilerimize Şükranlarımı Sunuyorum”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Gaziler Günü Çelenk Sunma töreni yapıldı!

GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

Öztunç,İçme Suyu ve Kanalizasyon sorunlarını Meclise taşıdı!

Bu haber 09 Haziran 2020 - 8:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesine bağlı Umutlu Çatalardıç mezrasının yol ve içme suyu sorununu ayrıca Elbistan’a bağlı Çiçek Mahallesinin kanalizasyon altyapı sorununu Meclis gündemine getirerek bölge sakinleri adına çözüm istedi.

CHP’nin çalışkan vekillerinden Ali Öztunç, memleketlisinin sorunlarına küçük büyük demeden çözüm arayışına devam ediyor.

Atom Karınca Öztunç, şimdi de Nurhak’a bağlı Umutlu Çatalardıç mezrasının yol ve içme suyu şebekesi sıkıntısını ve uzun süredir bitirilemeyen Elbistan’a bağlı Çiçek Mahallesinin kanalizasyon altyapısı sorununu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un masasına taşıdı.

Öztunç’un Bakan Kurum’un yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi ve kamuoyu adına yanıt beklediği sorular aynen şu şekilde;

Kahramanmaraş ilimizin Nurhak ilçesine bağlı umutlu çatalardıç mezrasının yol ve içme suyu şebekesi sıkıntısı bulunmaktadır. Ayrıca Elbistan ilçemizin çiçek mahallesinin kanalizasyon altyapısı uzun süredir bitirilememiştir.

Buna istinaden;

  • Umutlu Çatalardıç mezrasının içme suyu şebekesinin ne zaman yapılması planlanmaktadır?
  • Umutlu çatalardıç mezrasının mevcut yolu patika olup kışın çamurdan geçilmez bir hal almaktadır. Bu yolunun asfalt yapılması yönünde bir çalışmanız olacak mıdır?
  • Elbistan ilçemizin çiçek mahallesinin kanalizasyon şebekesi bitirilmemiştir. Kanalizasyon şebekesi ne zaman bitirilmesi düşünülmektedir?