Salona alınmayan Başkan Adayı Haşim Yanar, BBP Kongresine Damga vurdu! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Çözüm Bilgisayar, kurduğu sistemle en üst düzeyde Güvenlik sağlıyor.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, TEKNOLOJİ, YAŞAM

Başkan Görgel: “15 Temmuz, Aziz Milletimizin Zaferidir”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Salona alınmayan Başkan Adayı Haşim Yanar, BBP Kongresine Damga vurdu!

Bu haber 19 Ekim 2020 - 5:52 'de eklendi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) 11. Olağan Kongresi’nde seçim sonuçları belli oldu. Olağan kongrede 584 oy alan Mustafa Destici yeniden genel başkanlığa seçildi. Kongreye, Genel Başkanlığa aday olan ancak salona delegelerin tepkisi üzerine son dakikalarda alınan Haşim Yanar damga vurdu.

Keçiören Taha Akgül Spor Salonu’nda yapılan kongrede, genel başkanlık için Destici ve eski Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar aday oldu. Genel başkan adaylığı için Destici 641, Haşim Yanar ise 209 delegenin imzasını topladı.

Aday Haşim Yanar salona girdiğinde delegeler arasında gergin anlar yaşandı. Divan Başkanı Üzeyir Tunç, delegelerden yerlerine oturmalarını ve sakinliği sağlamalarını istedi. Adayların seçim konuşmasının ardından oylamaya geçildi.Destici, geçerli 836 oyun 584’ünü alarak genel başkanlığa yeniden seçildi. Haşim Yanar ise 252 oy aldı.

Kongre esnasında uzun süre salona alınmayan Genel Başkan Adayı Haşim Yanar’a uygulanan bu yakışıksız hareket salon içinde ve dışında protesto edildi. Tepkilere dayanılamayınca Haşim Yanar Salona alınarak konuşmasını gerçekleştirdi.

Büyük Birlik Partisi gibi bir dava partisinde Yıllarca bu davaya hizmet etmiş ve Teşkilatlardan sorumlu olarak görev alan Haşim Yanar’a yapılanlar milyonların gözü önünde tarihe geçti.

İşte Kongre salonu dışında ANKA HABER AJANSI Kameralarına yansıyanlar: