SON DAKİKA

Başkan Gürbüz, “Şeker Fabrikası kaynaklı kirlilik son buluyor”

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Miniklerin Hayali Gerçek Oldu!

EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Sefer Aycan,Bakanlığa Kahramanmaraş’ta ki Ormanlık alanları sordu!

Bu haber 26 Kasım 2020 - 10:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili prof.Dr.Sefer Aycan,Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli’nin cevaplaması istemiyle Kahramanmaraşta ki Ormanlık alanları sordu.

İşte o önerge;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki soruların aracılığınızla Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ tarafından yazılı olarak cevaplanmasını; Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 96. Maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim. 18/11/2020

Prof. Dr. Sefer AYCAN

Kahramanmaraş Milletvekili

 *

           Kahramanmaraş orman yönünden zengin bir ildir. 2020 Yılında Kahramanmaraş’ta ve diğer illerimizde orman yangınları yaşanmıştır.

           

Bu kapsamda;

  1. Kahramanmaraş’ta ormanlık alanların şehir genelinde yüzölçümü ne kadardır? Bunların vasıfları nelerdir? Bozuk ormanlık alanlarının ağaçlandırılması ile ilgili planınız nedir?
  2. 2020 Yılında Kahramanmaraş’ta kaç orman yanını yaşanmıştır? Bu yangınlarda ne kadar ormanlık alan yanmıştır? Bu alanlar için ne yapmayı planlıyorsunuz?
  3. Yaşanan orman yangınlarının nedeni nedir? Kişisel kusur oranı nedir? Bu konuda neler yapılmıştır? Kahramanmaraş’ta orman yangınlarının olmaması için ne gibi önlemler alınmaktadır?