Sefer Aycan,Dulkadiroğlu’nun sorunlarını Valilik ve Kaski’ye bildirdi! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Sefer Aycan,Dulkadiroğlu’nun sorunlarını Valilik ve Kaski’ye bildirdi!

Bu haber 19 Şubat 2020 - 6:30 'de eklendi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, TBMM Basın Toplantı Salonu’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. ( Raşit Aydoğan – Anadolu Ajansı )

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr.Sefer Aycan,tesbit edilen Dulkadiroğlu İlçesine ait sorunları Valilik ve Kaski’ye bildirdi.

AFŞİN HABER’e açıklamada bulunan Aycan,“Dulkadiroğlu Karaziyaret Mahalle’sine yapmış olduğumuz ziyarette gördüğümüz eksikler:Su şebekesindeki yetersizlik,lise olmaması ve sahalarının çim sorununu ilgili Kurumlara yazdık ve eksiklerin giderilmesini istedik.” dedi.

İşte o talepler:

1-

“Dulkadiroğlu İlçe belediyesi mahalle ziyaretlerimizde yapmış olduğumuz tespitlere istinaden; Karacasu Karaziyaret Mahallesin de bulunan spor kompleksinin zemininin çim yapılmadığı, buna istinaden mahallede bulunan vatandaşların bu sahadan yararlanamadığı mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri tarafımıza belirtmiştir. Bu eksiklerin giderilerek sahanın kullanıma açılmasını önemle rica ederim, saygılarımla.”

2-

“Dulkadiroğlu ilçesi Karaziyaret Mahallesi ziyaretimizde mahalle muhtarımız ve mahalle sakinlerimiz tarafından evlere su çıkmadığı, su deposunun yetersiz olduğu ve mahallemizin su sıkıntısı çektiği tarafımıza belirtilmiştir. Bu sorunun bir an önce çözülmesi için gereğinin yapılmasını rica eder, saygılar sunarım.”

3-

“İlimiz Dulkadiroğlu ilçesi Karaziyaret mahallesi ziyaretimizde mahalle muhtarımız ve mahalle sakinlerimiz mahallede herhangi bir lise olmadığını ve öğrencilerin başka mahallelere gitmek zorunda kaldığını, liseye ihtiyaç olduğunu tarafımıza belirtmişlerdir. Bu sorunun bir an önce çözülmesini arz eder, saygılarımı sunarım.”