SON DAKİKA

Başkan Gürbüz’den baca gazı arıtma sistemi açıklaması

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Caddeler Yenileniyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kahramanmaraş Valiliği Kısıtlamadan Muaf yerler ve kişileri açıkladı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Şeref Ertekin: Belediyeciliğin Kitabını Yeniden Yazacağız

Bu haber 04 Şubat 2019 - 10:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saadet Partisi Afşin Belediye Başkan Adayı Şeref Ertekin, Afşin’de belediyeciliğin kitabını yeniden yazmak için Belediye Başkanlığına aday olduğunu belirterek; Afşin’in bugüne kadar görmediği yenilikleri hayata geçirmek istediklerini söyledi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerine çok iddialı girdiklerini belirten Ertekin,Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde doğmuş ve buranın sorunlarıyla büyüyen bir olarak Saadet partisinden aday olduk. Bu seçime parti olarak bölgede iddialı çıkıyoruz. Bu seçimi inşallah alacağız. Yaklaşık 15 yıl dernek başkanlığı yaptım. Termik santralinde çalışıyorum ve aynı zamanda dernek başkanlığım devam ediyor” dedi.

Afşin’e birçok hizmetlerinin olduğunu dile getiren Ertekin, “Engelli bakım evini ilçemize kazandırdık. Yine kreşler kazandırdık. Afşin’de birçok yeniliğe imza atmış bir aday olarak belediyeciliğin kitabını yeniden yazmak için göreve talip olduk” ifadelerine yer verdi.

“AFŞİN’DE BELEDİYECİLİĞİN KİTABINI YENİDEN YAZACAĞIZ”

Afşin’de Belediye Başkanlığını kazanması durumunda birçok yeniliği de Afşin ile buluşturacağını kaydeden Başkan Adayı Şeref Ertekin, şöyle konuştu: “Bizim belediyecilik anlayışımızda yol, kanalizasyon, kaldırım yapmak gibi yalnızca rutin görevler yok. Biz Afşin’in bugüne kadar görmediği bir yenilik görsün, belediyecilik görsün. Bu belediyecilik anlayışında da memleket insanın her türlü sorununa çözüm üretmek var. Ben belediye başkanı olursam AKEDAŞ’ın açma kapa adı altında para alarak halkıma yaptığı zulme engel olacağım.”

“AFŞİN’İN BÜTÜN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ!”

Termik Santralinin Afşin’deki işsizliği önleme noktasında verimli kullanılmadığını aktaran Ertekin, şu açıklamalarda bulundu: “Termik Santrali Afşin’in bütün verimli arazisini almışken, hala Afşin halkı işsiz geziyorsa, halkımız bu santralden hiçbir fayda sağlamamışsa bu nemce Afşin belediye başkanın eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Biz geldiğimiz zaman Afşin’in tarımı, işsizliği, çiftçisi, sanayisi, sosyal, kültürel, toplumsal bütün sorunlarına çözüm üreteceğiz. Kaldırım söküp yapmak için göreve talip olmadık. Afşin’de örnek bir belediyecilik yapacağız ve buna Türkiye’de şahitlik edecektir. 80 bin insanın oyu ile göreve gelip, bu insanları bir kenara bırakarak bir milletvekilinin, bir bakanın ağzına bakarak milleti ciddiye almazsak biz belediye başkanlığı yapmamış oluruz. Bugüne kadar gelenlerin sıkıntısı hep bu oldu. Yukardan hep talimat alıp başarılı olamadılar.”

“AFŞİN’İN PARASINI DIŞARI AKTARMASINA RAZI DEĞİLİZ”

Belediye Başkanı olması durumunda küçük esnafı destekleyici tedbirler alacaklarını vurgulayan Ertekin, projelerine ilişkin şu bilgileri aktardı: “Yapmak istediğimiz birçok proje var. Bunlardan bir tanesi 2 büyük santralimiz var. Burada en az bin 500 kişi çalışıyor. Bu çalışanlar 35 kilometre yol kat ederek santrale varıyor. Biz bu yolu 8 kilometreye indireceğiz. Afşin’de halkın, esnafın birlikte açabileceği bir hiper market açmayı düşünüyoruz. Yani ilçemizdeki kapitalist sermayenin Afşin’in parasını dışarı aktarmasına razı değiliz. Halk ekmek fırını açacağız. Biz halkla, esnafla barışık olursak yapamayacağımız bir proje yok. İlçe merkezindeki harabe olan iş merkezini yıkarak yeniden halka hizmet edebilecek bir iş merkezi yapacağız.”

“AFŞİN’E YENİ CADDELER AÇACAĞIZ!”

Afşin’in yeniden imarı noktasında yeni caddeler açacaklarını dile getiren Saadet Partisi Başkan Adayı Ertekin son olarak şunları söyledi: “Afşin tam 50 yıldan beri bir cadde üzerine inşa edildi. Biz bu caddeyi kapatacağız. 2. ve 3. Caddeleri açacağız. Bu proje Afşin halkını çok rahatlatacak bir projedir. Buna benzer 25 maddelik vaatle yola çıktık. Bu projeleri uygulamak için söz verdik. Eğer halkımız da bize destek verirse bu projelerin hayat geçmesine şahit olacaklar. Oy namustur, şereftir. İnsan namus ve şerefini her insana teslim etmez. Belki biz bu emanetleri taşıyacak seviyede insanlar değiliz ama ben vatandaşlardan şunu istiyorum; bu şeref ve namusu yani oyumuzu hiçbir parti, mezhep gurup gözetmeden en layık insana verelim.”