Afşin İş Kadınlarından Teşekkür! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Afşin İş Kadınlarından Teşekkür!

Bu haber 14 Temmuz 2018 - 13:12 'de eklendi.

Afşin İş Kadınları Derneği (AFİKAD) Başkanı Selma Özdemir,AFİKAD  tarafından tesbit edilen ve başlatılan Kampanya sonucunda evi yaşanılabilir hale getirilen,ev hanımının Sağlık Kontrolüne çocuklarında Devlet Konrtolüne alındığı Hüyüklü Mahallesinde ki Mağdur Aile ile ilgili açıklamada bulunarak Mağdur Aileye Afşin İş Kadınları eliyle destek veren ve yardımda bulunan herkese teşekkür edildi.

Söz konusu ailenin yaşadığı ev ile ilgili Eski ve Yeni Fotoğrafları Haber Merkezimizle paylaşan Afşin İş Kadınları Derneği (AFİKAD) Başkanı Selma Özdemir,Mağdur durumda ki ailemizle ilgili başlattığımız kampanyada çalışmaların sonuna geldik.Yaptığımız özverili çalışma sonunda Ailenin ikamet ettiği ve Afşin Kaymakamlığınca inşaa edilen ev yaşanılabilir hale getirildi.Ailenin Gıda ve Giyim İhtiyaçları tamamlandı.Anne sağlığına kavuştuğunda çocukları ile birlikte geldiği bu evde inşaallah mutlu bir hayat sürer dedi.

Başkan Özdemir,İnancımızda, kültürümüzde var yardımlaşmak. İslamın beş şartından biri zekat vermektir. Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir diyen Peygamberin ümmetiyiz biz.

Ahmet, Mehmet, Fatma, Hurşide, Züleyha, Şerife, Ayşe,  Ya da Muhammed Ali… v.s…. ismi ne olursa olsun ne farkeder. Hepsi bizim insanlarımız bizim çocuklarımız.

Afşin İş Kadınları Derneği olarak Afşin Kaymakamlığı desteği  ile başlatmış olduğumuz Yardım kampanyamız kapsamında yardımsever insanlarımızın katkıları ile şimdiye kadar onlarca insanımıza maddi ve manevi yardım ve desteklerde bulunduk.

Özellikle geçtiğimiz günlerde Hüyüklü mahallesinde yaşayan bir ailemiz yapılan yardımlar ile gündemimize oturmuş yerel ve ulusal medyanın da yakından takip eder hale gelmesine vesile olmuştu. Uzun süren çalışmalarımız sonunda ailemize maddi ve manevi destekler sağlanmıştır. Ve bugün kü durum ise şizofreni hastası olan anne evinden alınarak özel bakım merkezine yerleştirilmiştir. Çocuklar bir müddet sosyal hizmetlerde misafir edildikten sonra babanın izniyle aynı avlu içerisinde bulunan amcalarına bakıcı aile olarak teslim edilmiştir. Evin tadilatı yapılarak yaşanabilir bir hal almıştır.

Bu süreçte bizlere destek veren 3 yıl önce evin yapılmasına ve şimdi çatının yapılmasına katkı sağlayan Afşin kaymakamlığına, evin ilk boya astarını çeken Afşin belediyesine, yurtdışından ve Türkiye nin her köşesinden bizleri arayan yüreği güzel insanlara, Suriye Afrin Diyarbakır ve Elazığ’dan arayarak destek veren askerlerimize, ECA İstanbul ana bayiine, Afşinden Ağyarlar mobilya, Başaranlar inşaat,  Elvan halı ve çeyiz Eviİ Afşin perde dünyasıİ Pierre cardin halı mağazası, Yücel’ler avm ve modelceye, Fidan tesbihcilik Nasır Fidan / İstanbul Tesbihcilik Engin Cansız/ Akansel Tesbihcilik Hanifi Akansel / Ferdi Durdu /Mustafa Doğan, Öz-Ak Gayrimenkul Fevzi Akbulut  ve ismini sayamadığımız Yardımsever tüm halkımıza canı gönülden teşekkür ediyor Allah Herkesten Razı Olsun Diyorum.