SON DAKİKA

Elbistan Belediyesi’nden yapılandırma uyarısı!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Afşin’de Ortopedi, Op.Dr.Orçin Bozkurt’a emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

ÖZTUNÇ : KAPADOKYA KANADALILARA MI PEŞKEŞ ÇEKİLECEK?

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Aycan; Karadeniz-Akdeniz Otoyolu için önerge verdi!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin Kaymakamlığı “O Aile” için açıklama yaptı!

Bu haber 07 Haziran 2018 - 7:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin Kaymakamlığı, son zamanlarda Sosyal Medyada Gündem olan Afşin’e bağlı Hüyüklü Mahallesinde yaşayan “O Aile” için açıklama yaptı.

Afşin İş Kadınları Derneği (AFİKAD) tarafından tesbit edilen ve Yardım eli uzatılan Mağdur Aile’nin durumuna ilişkin Sosyal Medya üzerinde yapılan açıklamalara ve tartışmalar sonrasında Afşin Kaymakamlığı tarafından şu ana kadar söz konusu aile için yapılan yardımlara ve desteğe ilişkin açıklama yaptı.

Kaymakam Ali Edip Budan imzası ile yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Saygıdeğer hayırsever vatandaşlarımız;Birkaç gündür sosyal medyada ve basında paylaşılan Afşin’deki bir ailemizin durumu hakkında bilgi verme ihtiyacı doğmuştur.Hüyüklü Mahallemizde bulunan bu ailemizin Babasının 2. Evliliği olup, ilk eşinden 1, ikinci ve şu an rahatsız olan eşinden 5 çocuğu bulunmaktadır. Şu anki eşi rahatsızlığından dolayı ev ile ilgilenmemekte olup; bu nedenle evin Babasına Kaymakamlığımızca aylık 1.100 TL bakım maaşı bağlanmış, aynı zamanda yine aylık 600 TL Engelli maaşı bağlanmış olup, toplamda aylık 1.700 TL geliri bulunmaktadır. Bunlarla birlikte çocuklar için eğitim ve sağlık yardımları da yapılmaktadır. Son 4 ayda 3 defa Gıda paketi verilmiş olup; ailenin şu an ikamet ettiği ev de, Kaymakamlığımızca eski evleri yıkılarak yaptırılmıştır. Çatısı da gelecek ay içinde yaptırılacaktır.
Dolayısıyla ailenin ve çocukların mevcut durumu madden değil, manen ilgisizlik ve bakımsızlıktan kaynaklanmaktadır.
Mevcut durumun çocuklarımız açısından olumsuz yönde ilerlemesi veya ailenin talebi durumunda Devletimiz çocuklarımıza da sahip çıkma yönünde karar alabilecektir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur” 

AFİKAD Başkanı Selma Özdemir’den Açıklama:

Afşin İş KAadınları Derneği (AFİKAD) Başkanı Selma Özdemir;Ailenin durumunu öğrendiğimiz ilk günden itibaren aile ile yakından ilgilendik ve şu ana kadar maddi yardım konusunda aileye yeterince yardımcı olduk.Ancak Annenin hastalığı sebebiyle bir an önce tedaviye alınması için girişimler yapıyoruz dedi.

Hüyüklü Mahalle Muhtarı Hayri Kılınç; “Gıda Yardımı İhtiyacımız yok”

Hüyüklü Mahallesinde ki Mağdur aileye yönelik bir açıklamada Hüyüklü Mahallesi Muhtarı Hayri Kılınç’tan geldi.Muhtar Hayri Kılınç, Ailenin gündeme gelmesiyle birlikte sağolsun Devletimiz ve vatandaşlarımız yardım elini uzattı.Ancak Gıda Yardımı konusunda fazlasıyla yardım yapıldığından Gıda Yardımı ihtiyacımız yok.Annenin bir an önce sağlığı ile alakalı girişimler olmalı dedi.