SON DAKİKA

Elbistan Belediyesi’nden yapılandırma uyarısı!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Afşin’de Ortopedi, Op.Dr.Orçin Bozkurt’a emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

ÖZTUNÇ : KAPADOKYA KANADALILARA MI PEŞKEŞ ÇEKİLECEK?

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Aycan; Karadeniz-Akdeniz Otoyolu için önerge verdi!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de ki Kuyumcu Cinayeti Sanığına “Müebbet” verildi!

Bu haber 09 Ocak 2019 - 6:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşin’in sevilen esnaflarından Kuyumcu Mustafa Gök’ün ölümü ile sonuçlanan Kuyumcu Soygununa ilişkin mahkeme kararını verdi.Elbistan Ağır Ceza Mahkemesi Kuyumcunun ölümünden sorumlu tuttuğu Mehmet Koçer hakkında Müebbet Hapis cezası verdi.

19 Nisan 2017 tarihinde Afşin’de Gök Kuyumculuk adlı iş yerinde iş yeri sahibi Mustafa Gök ölü olarak bulunmuştu. Yapılan inceleme sonucunda iş yerinde soygun yapıldığı vitrinden altınların çalınmış, kasadan da döviz ve Türk Lirasının alınmış olduğu soygun sırasında da iş yeri sahibinin öldürülmüş olduğu anlaşılmıştı.

İl ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinin çalışmaları sonucunda yine Afşin’de bilgisayar ve güvenlik kameraları ile ilgili iş yeri olan Mehmet Koçer şüpheli olarak gözaltına alınmış ve vitrinden almış olduğu altınların büyük bir kısmı Mersin Erdemli’de bir araç içinde bulunmuştu. Zanlı ise tutuklu yargılanmak üzere Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmişti.

Elbistan Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada gerekçeli karar açıklandı.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz davacı avukatı Oktay Güneş “İlçemizde yaşanan ve ilçe halkının büyük tepkisine neden olan üzücü olayla ilgili olarak Elbistan Ağır Ceza mahkemesinde görülen davada 06.12.2018 tarihinde gerekçeli karar açıklandı.

Sanığa,Bir suçu işlemek, delilleri ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla kasten öldürmek suçunu oluşturduğu anlaşıldığından TCK’nin 82/1-h maddesi gereğince AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA ancak sanığın olumlu tutum ve davranışlarından ötürü TCK’nın 62/1 maddesi gereğince sanığın MÜEBBET HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,Ayrıca Mustafa Gök’e karşı iş yerinde yağma suçunu işlediğinden dolayı TCK’nın 149/1-a,d maddesi uyarınca 12 YIL HAPİSLE CEZALANDIRILMASINA ancak sanığın olumlu tutum ve davranışlarından ötürü TCK’nın 62/1 maddesi uyarınca cezanın 10 YIL HAPİSLE CEZALANDIRILMASINA, karar verilmiş olup yargı süreci devam etmektedir.” dedi.

ÖLDÜRÜLEN KUYUMCUNUN OĞLU “İDAM” İSTEDİ!

Maktul Mustafa GÖK’ün oğlu Muhittin Gök “ Yaşamış olduğumuz olay çok acı ve yıpratıcı oldu. Bu süreçte bizlere destek veren ve dualarını eksik etmeyen herkesten Allah razı olsun. Mahkeme tarafından verilen kararı olumlu buluyoruz ancak böyle büyük bir acıyı bir daha hiç kimsenin yaşamaması için idam cezasının TCK’da yer almasının daha caydırıcı olacağını düşünüyorum.” dedi.