Afşin’de yakalanan şahin,doğa koruma ekiplerine teslim edildi. « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

TUSAŞ BAŞKANI VARDAN’DAN KMTSO’YA ZİYARET.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Afşin’de yakalanan şahin,doğa koruma ekiplerine teslim edildi.

Bu haber 10 Temmuz 2018 - 16:16 'de eklendi.

Afşin’de yakalanan Şahin,Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Afşin Elbistan B Termik Santralinde Güvenlik Görevlisi olarak çalışan Salih Bardız (50),görevi esnasında Santral sahasının ağaçlık kısmında bir Şahin gördü.Yaralı olduğunu fark ettiği Şahin’i yakalayan Bardız, Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne haber verdi.

Afşin Haber Merkezine konuşan Güvenlik Görevlisi Salih Bardız (50),Ben Afşin Elbistan B Termik Santralinde Güvenlik Görevlisi olarak görev yapmaktayım.Görevim esnasında iş yerimin ağaçlık kısmında bir Şahin gördüm.Yakaladım.Doğa Koruma ekiplerine haber verdim.Onlarda Şahin’i tedavi edilmek üzere Kahramanmaraş’a götürdüler dedi.

Bugün Afşin’e gelen Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri Yaralı Şahin’i tedavi edilmek üzere teslim aldı.

Yetkililer Ayağında saçma izi olduğu tesbit edilen Yaralı Şahin’in tedavi edildikten sonra yakalandığı Bölgeye bırakılacağını belirttiler.

Yetkililer ayrıca vatandaşların Yaralı olarak gördükleri ve doğada nesli tükenmek üzere olan bu tür canlılarla ilgili Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile irtibata geçmeleri gerekiyor dedi.

Yaralı Şahin’i teslim alan yetkililer tehlikeli ve saldırgan olması sebebiyle dokunamadı!