SON DAKİKA

Elbistan Belediyesi’nden yapılandırma uyarısı!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET

Afşin’de Ortopedi, Op.Dr.Orçin Bozkurt’a emanet!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

ÖZTUNÇ : KAPADOKYA KANADALILARA MI PEŞKEŞ ÇEKİLECEK?

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Aycan; Karadeniz-Akdeniz Otoyolu için önerge verdi!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşinli Diyetisyen Sonbahar Mevsim İçeceklerine dikkat çekti!

Bu haber 16 Ekim 2018 - 7:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afşinli Diyetisyen Nisa Özdemir,Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte insanların mevsim değişikliğine uyum sağlamaya çalışmakta zorlandığını belirterek,Soğuk havaya geçiş sürecinde yapmamız gerekenleri AFŞİN HABER aracılığı ile paylaştı.

Atlas Beslenme Danışmanlığı yetkilisi Diyetisyen Nisa Özdemir,Havalar yavaş yavaş soğumaya başlıyor.  Bizler de mevsim değişikliğine uyum sağlamaya çalışıyoruz. Bu mevsimlerde miskinlik yapmamak elde değil. Ama şunu unutuyoruz, üşüdüğümüz zaman kat kat giyinip hareketsiz oturduğumuz sürece metabolizmamız ve kan dolaşımımız yavaşladığından daha fazla üşüyeceğiz. O yüzden imkanımız olduğunca hareket emeliyiz dedi.

Su tüketimine dikkat!

Özellikle soğuk havalarda ısınmak için çay ve kahve tüketimimiz artıyor diyen Diyetisyen Nisa Özdemir,Çay kahve tüketirken su içmeyi ihmal ediyoruz. Fakat çay ve kahve diüretik etkiye sahip oldukları için idrarla su atımımız artıyor. Bu durum da su ihtiyacımızı artırıyor. Yani çay ve kahve su yerine geçmez, tam tersi su ihtiyacımızı artıran içeceklerdir dedi.

Bu mevsimlerde içimizi ısıtacak çay alternatifleri ve faydalarını da AFŞİN HABER okuyucusu ile paylaşan Özdemir,

Yeşil Çay: Siyah çayın  harmanlanmamış doğal halidir. Günde 3-4  fincan  yeşil çay tüketiminin, uzun vadede kansere karşı koruyucu etkisi ispatlanmıştır. İştah kontrolü sağlar ve zayıflamaya yardımcı olur.

Kekik çayı: Düşük tansiyonu normal seviyelere getirmeye yardımcı olur. Kalp çarpıntısına iyi gelir.

Melisa çayı: Sakinleştirici etkisi vardır. Çarpıntı ve sinirlilik durumun da iyi gelir.

Ihlamur çayı: Kan dolaşımını düzenler. Üst solunum yolu enfeksiyonlarına iyi gelir.

Adaçayı: içerisin de doğal uyarıcılar bulunmaktadır. Dinç hissetmemize yardımcı olur. Uykunuzun kaçmaması için gece yatmadan tüketmemenizde fayda var dedi.

Diyetisyen Nisa Özdemir, ayrıca Herhangi bir rahatsızlığı olmayan sağlıklı bireylerde;  3-4 fincan şekersiz çay, 3 kupa şekersiz ve sütsüz kahve tüketimi idealdir diyerek,herkese sağlıklı günler diledi.