SON DAKİKA

Ak Parti Afşin İlçe Yürütme Kurulu belli oldu!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de bu Kiraz’ı görenler şaşırıyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, ÖZEL HABER, YAŞAM

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Başkan Gürbüz, “Elbistan OSB 6. Bölge teşvikine alınıyor”

EKONOMİ, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Alagöz; “Kimse Kimseye Muhtaç Kalmamalıdır”

Bu haber 30 Mart 2020 - 9:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Alagöz’den Ekonomik Paket Değerlendirmesi

“Kimse Kimseye Muhtaç Kalmamalıdır”

Büyük Birlik Parti (BBP) Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Alagöz, hükümet tarafından Coronavirüs salgınına tedbir olarak açıklanan ekonomik paketi eleştirdi. Alagöz, eleştirilerinde ekonomik paketin beklentileri karşılamadığına dikkat çekerek, “Ekonomik Paket, kimsenin kimseye muhtaç kalmamasıdır” dedi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Alagöz, korkunç salgına tedbir amaçlı açıklanan ekonomik paket eleştirilerinde ve değerlendirmelerinde şunları söyledi:,

“Son günlerde yaşanan Coronavirüs salgını ile mücadelede açıklanan ekonomik paket beklentileri karşılamamıştır. Bu kriz Otellere ve hava ulaşımında yapılan KDV indirimi ile veya konut kredilerinde peşinatın yüzde 10’a indirilmesi ile aşılacak bir kriz değildir,

Kriz direkt tüketici ve küçük esnafı etkiliyor. Bir gün satış yapamazsa evine ekmek götüremeyecek. Bakkal, manav, kasap,  fırın, kırtasiye, sanayii esnafı vb iş grupları nakden desteklenmelidir. Çünkü bu kriz sokağın krizidir dolayısı ile ekonomi paketinin önceliği bu esnaflar olmalıdır. Bu ve benzer daha ismini sayamadığım meslek gruplarının uçağa binip Bodrum’a tatile gidecek veya ev alacak durumları zaten yoktur.

Amaç bu krizi parası olanlara fırsata çevirme krizi haline getirmek değil, parası olmayanları ayakta tutmak olmalıdır. Dolayısı ile öncelikle vergi ve SGK primleri yeniden yapılandırılmalı ve ilk taksit 6 ay sonra ödenecek şekilde ayarlanmalıdır, banka kredileri en az 1 yıl ertelenmelidir. Kiracılara en az 3 ay kira desteği verilmelidir.  İşsiz kalacak olanlara en az 6 ay maaş desteği verilmelidir. Öyle bir ekonomik paket hazırlanmalıdır ki kimse kimseye muhtaç kalmamalıdır.”