SON DAKİKA

Başkan Gürbüz’den baca gazı arıtma sistemi açıklaması

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Afşin’de Caddeler Yenileniyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Kahramanmaraş Valiliği Kısıtlamadan Muaf yerler ve kişileri açıkladı!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SAĞLIK, YAŞAM

Arıtaş Karakol Komutanlığı törenle hizmete açıldı!

Bu haber 10 Nisan 2019 - 6:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Arıtaş Mahallesi Karakol Komutanlığı dün düzenlenen törenle hizmete açıldı.Törende konuşan Kahramanmaraş İl Jandarma Alay Komutanı Numan Öksüz,Arıtaş Karakol Komutanlığının Arıtaş ile birlikte Altunelma, Çobanbeyli, Emirilyas, İnci, İncirli, Kangal ve Türkçayırı Mahallelerine hizmet vereceğini belirtti.

Dün Arıtaş Mahallesinde gerçekleşen Açılış törenine Kaymakam Ahmet Can Pınar,Kahramanmaraş İl Jandarma Alay Komutanı Numan Öksüz,Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven,Siyasi Parti Temsilcileri,Daire Amirleri,Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda konuşan Kahramanmaraş İl Jandarma Alay Komutanı Numan Öksüz,  Arıtaş Mahallesine açılan ve 8 Kırsal Mahalleye hizmet verecek olan Karakol Komutanlığına ilişkin bilgi verdi.

“Bin 839 metrekare alana konuşlanan komutanlığımız, merkez jandarma komutanlığımıza 17 kilometre mesafededir. Sorumluluk sahasında Arıtaş, Altunelma, Çobanbeyli, Emirilyas, İnci, İncirli, Kangal ve Türkçayırı Mahalleleri bulunmaktadır.  Bu mahallelerimizde toplamda 3 bin 44 hane bulunmakta. Bu mahallelerimizde kış nüfusu 11 bin 330 iken yaz aylarında bu nüfus 20 bin civarına kadar artmaktadır. Arıtaş Jandarma Karakol Komutanlığı bugünden itibaren sorumluluk sahasında halkımızın huzur ve güvenliği için hizmet vermeye devam edecektir. Karakol binamızın tadilatına katkıda bulunan ve destek veren Afşin Belediye Başkanlığına, Maden-İş Sendikası Elbistan-Afşin Şube Başkanlığına, Elbistan Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığına, mahalle muhtarlığımıza ve Arıtaşlı iş adamı Ömer Özberk’e teşekkür ediyorum. Karakolumuzun bölge vatandaşlarımıza ve jandarma teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum.” 

 

 

Daha sonra Arıtaş Jandarma Karakol Komutanlığının yapımına katkı sağlayan Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Maden İş Sendikası Elbistan Afşin Şube Başkanı başkanı Adil Bölükbaşı, Pancar Kooperatifi Başkanı Tuncay Aslan, Ömer Özbek, Arıtaş Mahallesi Muhtarı Mehmet Candemir’e plaket verildi.

Kurdele kesimi sonrası Protokol mensupları yeni yapılan Karakolu gezdi.Kaymakam Ahmet Can Pınar,Kahramanmaraş İl Jandarma Alay Komutanı Numan Öksüz ve Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven burada yeni açılan Jandarma Karakol Komutanlığı ziyaretçi defterini imzaladı.

Kaymakam Ahmet Can Pınar deftere “Afşin İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı arıtaş Jandarma Karakolu’nun açılışını gerçekleştirmek amacıyla karakol binamıza ziyaret gerçekleştirdik büyük fedakarlık ve emek karşılığında hizmete açılan karakol binamızın hayırlı olmasını temenni eder açılışında emeği geçen kişi ve kurumlarımıza enişten şükranlarımı sunarım” diye yazdı.

Kahramanmaraş İl Jandarma Alay Komutanı Numan Öksüz deftere, “Afşin İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı arıtaş Jandarma Karakolu’nun açılışını gerçekleştirmek amacıyla karakol binamıza ziyaret gerçekleştirdik büyük fedakarlık ve emek karşılığında hizmete açılan karakol binamızın hayırlı olmasını temenni eder açılışında emeği geçen kişi ve kurumlarımıza enişten şükranlarımı sunarım” diye yazdı.

elediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ise deftere “Bugün Arıtaş mahallemize Arıtaş karakol komutanlarının açılışı için geldik belediyemize ait hizmet binamız yeniden Arıtaş halkının hizmetine girdi güvenli huzurlu mutlu nice yıllar diliyorum Hayırlı olsun” diye yazdı.

Karakol Bahçesine Ağaç dikimi gerçekleştiren Protokol üyeleri daha sonra açılış münasebetiyle düzenlenen ikramlı programa katıldı.