SON DAKİKA

CHP Heyetinden Zeynep’in Ailesine Taziye Ziyareti!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Elbistan’da Belediye Vezneleri Hafta Sonu Emlak Vergisi Mesaisi Yapacak!

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAZAR

Sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor!

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Büyükşehir’den “Böcek İstilası” Açıklaması!

ASAYİŞ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, YAŞAM

Bağışçılar Madalya ile Ödüllendirildi!

Bu haber 10 Ekim 2019 - 6:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Kızılay, Elbistan’da sistemli bir şekilde kan bağışında bulunan gönüllü 246 kan bağışçısını törenle ödüllendirdi.  Türk Kızılay, Elbistan halkına bağış konusunda gösterdikleri yoğun ilgi dolayısıyla teşekkür ettiler. Bu güzel değer karşısında gönüllüleri altın, gümüş ve bronz madalya ile onurlandırdı.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen madalya takdim törenine Kahramanmaraş Kan Merkezi Müdürü Dr. Okan Erdoğan, Kan Bağış Kazanım Uzmanı İlker Aslan, Flebotomist Rukiye Uçal, Menekşe Mencütekin ve düzenli kan bağışında bulunan vatandaşlar katıldı.

Ödül töreninde 35 kez kan bağışında bulunan Mevlüt Yılmaz’a altın madalyası Kahramanmaraş Kan Merkezi Müdürü Dr. Okan Erdoğan tarafından takdim edildi. 35 kez kan bağışında bulunarak altın madalya alan Mevlüt Yılmaz, “Türk Kızılay’ına bağışta bulunarak insanlara faydalı olmamdan dolayı çok mutluyum.  Bugüne kadar 35 defa kan bağışında bulunarak altın madalya ile ödüllendirildim. Bu da benim için onur oldu” dedi.

Düzenli kan bağışının Kızılay için çok önemli olduğunu vurgulayan Kahramanmaraş Kan Merkezi Müdürü Dr. Okan Erdoğan, Elbistan’da ilk kez bağışçılara madalya takdim töreni düzenlediklerini söyledi. Madalya törenlerinin bundan sonra her yıl düzenli olarak Elbistan’da da yapılacağını belirten Dr. Okan Erdoğan, şunları söyledi:

“Elbistan’da ilk defa gerçekleştirdiğimiz bir madalya töreni. Normalde ödül törenlerimizi il merkezinde gerçekleştiriyoruz. Elbistan’da orta ölçekli bir il bazında kan bağışında bulunan bir şehir. Yoğun miktarda madalya hak etmiş bağışçılarımız var. Onlara ulaşmak adına ilk defa bunu düzenledik. İnşallah devamını da getireceğiz. 238 bronz, 7 gümüş, 1 de altın madalyamız vardı bu sene için bu sayı her sene için katlanarak artıyor. Bronz madalyamızı 10 bağış tamamlayana, gümüş madalyamızı 25 bağış tamamlayana, altın madalyamızı 35 bağış tamamlayan bağışçılarımıza takdim ediyoruz. 45’i tamamlayan bağışçılarımıza da plaket takdim ediyoruz.

Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. O yüzden düzenli kan bağışının çok ciddi bir önemi var bizim açımızdan. Elbistan ilçemizde de çok ciddi düzenli bağışçı potansiyelimiz var. Bağışçılarımız genelde belli aralıklarla kan vermeyi tercih ediyorlar. Bu konuda da kurtardıkları hayatlar adına Elbistan’daki bağışçılarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.

Törende, 35 kez kan bağışında bulunan 1 kişiye altın, 25 kez bağış yapan 7 kişiye gümüş, 10 kez bağış yapan 238 kişiye de bronz madalya takdim edildi.