Caddeler ve kaldırımlar deterjanlı su ile yıkandı! « AFŞİN HABER

SON DAKİKA
Kürtçe mp3 indir

Çözüm Bilgisayar, kurduğu sistemle en üst düzeyde Güvenlik sağlıyor.

EKONOMİ, GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, TEKNOLOJİ, YAŞAM

Başkan Görgel: “15 Temmuz, Aziz Milletimizin Zaferidir”

GENEL, GÜNCEL, MANŞETLER, SİYASET, YAŞAM

Caddeler ve kaldırımlar deterjanlı su ile yıkandı!

Bu haber 19 Ağustos 2019 - 6:29 'de eklendi.

Elbistan Belediyesi, Kurban Bayramı’nın ardından oluşan çevresel atıklar ve olumsuzlukların giderilmesi için cadde, sokak ve kaldırımları, deterjanlı ve tazyikli su ile yıkamaya başladı.

Temiz ve sağlıklı bir çevre için çalışmalarını sürdüren Elbistan Belediyesi, Kurban Bayramı’nın ardından özellikle şehir merkezinde kalan ana cadde ve meydan ile kaldırımlarda deterjanlı su ile temizlik çalışması başlattı.

Kurban Bayramı’nda oluşan kan ya da çevresel atıklardan temizlenip daha hijyenik bir hale getirilmesi için Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Temizlik çalışmaları için trafik yoğunluğunun azalmasını bekleyen ekipler, gece saatlerinden itibaren çalışmalarına başladı. İlk etapta İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı ve Ahmet Karacabey Caddesi, tankerlerle getirilen deterjanlı ve tazyikli su ile yıkandı. Temizlik araçları da yıkama ekiplerine destek verdi. Yıkama işleminin trafik yoğunluğuna göre önümüzdeki günlerde diğer cadde ve sokaklara kaydırılacağı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak Elbistan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, cadde ve sokaklardaki köpüklü su ile yıkama işlemlerinin, halk ve çevre sağlığını korumadaki önemine değinildi.

Özellikle Kurban Bayramı sonrasındaki atıkların doğurduğu hijyenik olmayan kötü koku ve görüntülerin ortadan kaldırılmasının amaçlandığı bilgisine yer verilen açıklamada, “Elbistan Belediyesi olarak halkın genel sağlığını ilgilendiren tüm konularda hassasiyetimizi en üst seviyede tutuyoruz. Bu çerçevede de Kurban Bayramı’nın ardından cadde ve sokaklarımızda deterjanlı su ile temizlik çalışmalarımız başlatmış bulunuyoruz. Çalışmaların ilk gününde Ahmet Karacabey Caddesi ile İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı, tazyikli-köpüklü su ile temizlendi. Özellikle bu dönem havaların ısınması ile çevreye kötü koku ve insan sağlığını etkileyebilecek bakteri oluşumunu engellenmesi bakımından bu çalışma büyük bir önem taşımaktadır. Halkımızın da son derece memnun olduğu bu çalışmayı, trafik yoğunluğu göz önünde bulundurarak diğer caddelerimizde de peyderpey devam ettireceğiz” denildi.